Світлини з фотопасток: нічне життя диких тварин у Чорнобильському заповіднику

Світлини з фотопасток: нічне життя диких тварин у Чорнобильському заповіднику
Диких тварин зафіксували камери проєкту «Полісся — дика природа без кордонів». Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник опублікував нічні фотографії диких тварин на території зони відчуження ЧАЕС. Світлини з’явилися у фейсбуці заповідника.

Усі знімки зробили вночі, коли дрібні та великі хижаки виходять на полювання. Диких тварин зафіксували камери з фотопасток проєкту «Полісся — дика природа без кордонів», встановлених на території Чорнобильського заповідника.

«Коли темінь поглинає Заповідник, його ліси, узлісся, галявини та перелоги наповнються звуками й тінями. Пильнують і копитні, бо ж невідомо, хто там причаївся в гущавині та чи не час дати волю прудким ногам. А декому через нічні шурхоти просто не спиться», — написали на сторінці заповідника.

 

Нещодавно до звільненої від окупації Чорнобильської зони повернулися бурі ведмеді. До XVII століття ці тварини проживали в усій лісовій та лісостеповій зоні України, але з розвитком цивілізації їх ставало все менше. На початку XX століття ведмеді у значній кількості проживали лише в Карпатах.

Вони розповіли, що до XVII століття ареал цього найбільшого хижака охоплював усю лісову та лісостепову зони України. Втім, звір, який у суспільній уяві є символом дикої сили, виявився вразливим до антропогенного перетворення природного середовища. На початку XX століття ведмідь зберігся лише в Карпатах.

З 2001-2002 років бурих ведмедів почали помічати у Чорнобильській зоні, але не було зрозуміло, живуть вони у заповіднику постійно, чи тільки гостюють. У 2022, після звільнення Чорнобильської зони від російської окупації, ведмедів там помітили знову.

Світлини з фотопасток «Полісся — дика природа без кордонів» встановлених на території Чорнобильського заповідника.

Джерело: Вечірній Київ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *