Сусід-біженець — ви готові до цього?

Сусід-біженець — ви готові до цього?Звичайна зустріч друзів і от знову розмова про Сирію: що ми будемо робити, якщо сирійські біженці несподівано опиняться перед нашими кордонами?

Дійсно, що будемо робити ми, які ще не оговталися від потоку внутрішніх переселенців, коли люди іншої віри та інших поглядів захочуть кататися з нами в одному вагоні метро? Запитання звучить грубо, але правдиво. Поки що дістається німцям — саме їхній спосіб життя став найбільш привабливим для сирійців, яким їх внутрішнє «сарафанне радіо» донесло про привабливість життя на німецьких землях. Розмова якраз почалася з цього: чому біженці вибрали об’єктом зміни батьківщини саме Німеччину? Складна мова, суворі закони, католики скрізь і всього пара мечетей на всі землі — звідки стільки бажання осісти поруч з невірними? А чи не простіше було до турків або до інших братів по вірі?

Але питання, все ж, не про це. Питання більш складне: чи готові ми до потоку біженців з іншої країни, коли самі опинилися морально і технічно не готовими до переміщення внутрішнього і, якщо вірити уряду, тимчасового. А зовнішні біженці — вони точно на довічне з нами. Хочемо? Можемо?

Цікаве припущення вже зробив Павло Клімкін, глава МЗС: «Зараз сирійські або інші біженці не направляються в Україну. Вони теж розуміють ситуацію, і вони розуміють, що ми боремося з російською агресією. Але, безумовно, це питання може стати актуальним і для нас». І тут же додає, що вступ до ЄС автоматично відкриває кордони України, згідно з квотами, для біженців і попереджає, що в майбутньому до нас теж будуть переселятися.

Сьогодні ми вчимося жити разом під гаслом «Єдина Україна». Ми всі вчимося толерантності та терпінню. Ми, крок за кроком, долаємо шовінізм і упередженість. Але згадайте Англію, коли Ла-Манш подарував їм тисячі «людей у човнах» з дружнього В’єтнаму. Англійцям знадобилося багато часу, щоб ужитися під одним дощовим небом зі своїми біженцями. На цей раз, до речі, вони вже не були настільки гостинними.

Отже, питання відкрите: хотіли б ви бачити у себе в сусідах біженців з, наприклад, Сирії, і як ви до цього ставитеся?

Джерело: КНК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *