Рахунок на мільярди: Карплюк і Ко продовжують розкрадати Ірпінь

Відставний мер Ірпеня Володимир Карплюк, який політично програв на обох виборах-2019, продовжує реалізовувати схеми з розкрадання бюджету та майна міста. Такого висновку можна дійти, аналізуючи численні сюжети розслідувань, котрі активно проводили журналісти та громадськість. Масштаби і цифри просто вражають. Візьмемо і розглянемо декілька  деталей.

Рахунок на мільярди: Карплюк і Ко продовжують розкрадати Ірпінь
Для забезпечення нормальної життєдіяльності міста, в Ірпені працює декілька комунальних підприємств. Більшість з них «обілєчує» містян, починаючи від їхнього народження або приїзду і до самої смерті. Майже усі з цих підприємств не є прибутковими. В казну міста заносять копійки, натомість отримують мільйони.
Ось візьмемо, для прикладу, КП «Муніципальна варта Ірпеня».
В Ірпені КП «Муніципальна варта» створено в 2017 році. Та охорона порядку «муніципальними вартовими» здебільшого зводиться до усних попереджень місцевих п’яниць, виштовхування безхатьків з приміщення залізничного вокзалу та допомозі міській владі у силовому протистоянні з місцевими активістами, як під час скандального прийняття Генплану.
Запитань до КП «Муніципальна варта» побільшало на початку 2019 року, коли МВС України взялось перевіряти фігурантів програми журналістських розслідувань “Схеми”. Журналісти оприлюднили факти перевищення повноважень такими комунальними структурами в українських містах. До списку перевірки потрапив також Ірпінь. Офіційно, предметом перевірки стало додержання вимог Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності.
Так ось,  за результатами перевірки в діяльності, Мунварти Ірпеня виявлено 9 порушень. Це і відсутність професійної підготовки кадрів, відсутність права здійснювати охоронну діяльність і т. д.
За утримання такого КП загальною чисельністю в 91 особу, місто у 2018 році заплатило цілих 12 мільйонів гривень. Куди поділися такі суми грошей сказати складно, та здогадатися можна легко.
Ще один приклад КП, на яке спрямували великі гроші, а «вихлоп» нуль – це «Служба захисту та лікування тварин». Проіснувало це підприємство недовго рік і вісім місяців. На виході, ані результатів роботи, ані звіту. В.о. мера Анастасія Попсуй тільки зазначила в коментарях журналістам, що «Мурга виявилася поганим менеджером, звільнилася і не відзвітувала, і міськрада нічого не може з цим поробити». Та це не відповідь, оскільки проведення аудиту перед ліквідацією  комунального підприємства є обов’язковим.
А ось і цікаві цифри. З сайту міськради дізнаємося про загальну суму виділених на діяльність цього КП бюджетних коштів в 2018 году у розмірі 800 тисяч і загальну сума заробітної платні – близько 300 тисяч, інші гроші були витрачені на закупівлі. З сайту міськради відомо, що 120 тисяч гривен було витрачено на відправку 68 собак в «невідомість», а бюджетні кошти у розмірі більше 50 тисяч грн. пройшли по трансакціях за юридичні послуги з оформлення земельної ділянки під Центр стерилізації, про який тепер усі замовчують, так само як і про земельну ділянку.
Схоже, що «Службу захисту і лікування тварин» відкрили з єдиною метою – отримати земельну ділянку під стерилізаційний центр і швидко закрили, щоб зам’яти питання із землею.
КП «Ірпінькомунікаціясервіс» завдячує своїй появі скандалом між екс-мером Володимиром Карплюком та фракцією «Батьківщина» у міській раді. Саме тоді, щоби спинити опозиційні настрої депутатів і з’явилося це КП, якому виділяють мільйони на «розвиток». За півторарічне існування  «Ірпінькомунікаціясервіс» отримало близько 20 мільйонів (!) бюджетних коштів.
Для розуміння суми витрат: за такі гроші можна викупити існуючу інтернет-мережу понад 13 тисяч абонентів. Якщо ж ці 20 бюджетних мільйонів заплатити існуючому на ринку інтернет-провайдеру, то він може за них підключити 35 тисяч користувачів. У когось є ще якість міркування з приводу економічної  доцільності існування КП «Ірпінькомунікаціясервіс»? Власне, тут може бути тільки економічна доцільність: для приватних кишень.
А це ось про роботу ще одного дуже «прибуткового» КП. «Ірпіньжитлоінвестбуд». Підприємство бере і передає в тимчасову оренду землі комунальної власності будівельним компаніям за явно заниженими цінами. Ось приклад.
Рахунок на мільярди: Карплюк і Ко продовжують розкрадати Ірпінь
Без проведення торгів сума отримана за землю склала 55 213 гривень. У разі проведення конкурсу за ці 7,0887 га бюджет міста отримав би у 10 разів більше: 552 132 грн. на місяць та 6 625 650 грн. на рік.
І такі схеми застосовувалися протягом усієї каденції Карплюка на посаді мера починаючи з 2014 року і в час коли він здійснює керування містом через свою ставленицю А. Попсуй. «Ірпіньжитлоінвестбуд» віддав за подібними до цієї схемами ділянки землі на вулицях Єсеніна, Мінеральна, Чехова, Тургенівська, Лермонтова та інших.
Ось дякуючи таким схемам та кишеньковим керівникам, комунальні підприємства міста Ірпінь, замість своєї роботи та прибутків громаді, приносять лише збитки та особисте збагачення колишнього офіційного і нинішнього фактичного керівника міста Ірпінь Володимира Карплюка.
Зміни, які відбулися в останні місяці в країні, мають дійти й до міста Ірпінь. Це наше коротке резюме.
У наступній публікації наша розповідь про те, як «йдуть в пісок» гроші під час облаштування, відомих майже на всю країну, зелених зон відпочинку у місті Ірпінь.

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *