Про специфіку комп’ютерної програми та брак коштів на медицину

Про специфіку комп’ютерної програми та брак коштів на медицинуЖовтнева сесія Ірпіньради пройшла досить кволо, майже без «спецефектів». На самому початку головуюча, в. о. міського голови Анастасія Попсуй, не дала слова для виступу керівнику депутатської фракції ВО «Свобода» Богдану Мельничуку, який хотів внести питання до порядку денного. Пояснення: комп’ютерна програма з електронного голосування написана таким чином, що унеможливлює внесення змін та доповнень до проекту порядку денного. Цілком можливо, що так воно і є. Нічого дивного у тому, що ірпінські «інноватори» могли взяти на користування і заплатити (з бюджету, звісно) за таку недороблену комп’ютерну програму.  Але питання, яким чином вона відповідає регламенту роботи міськради та Законам України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні»? Взагалі цікаво, що в Ірпені має більшу силу: чинне законодавство чи комп’ютерна програма?

Промовистий факт, що після відмови в законному праві депутату (внести на розгляд сесії свої доповнення до порядку денного), наступний промовець дуже активно апелював до Конституції і чинного законодавства. Депутат із Коцюбинського Олексій Олійник висловлював невдоволення рішенням Київської міськради про «поглинання Коцюбинського», яке за його словами «суперечить всім законам, кодексам і Конституції України» і не «було узгоджене» ні з Ірпінською міською, ні з Київською обласною радами. З цього приводу виникає логічна аналогія: раптом у Київраді працює комп’ютерна програма, яка унеможливлює подібні узгодження. Чому її тоді повинна хвилювати доля Коцюбинського?!

Загалом правовий нігілізм і вакханалія, які наразі перебувають на озброєнні КіНОшної більшості в Ірпінській владі, все частіше обертаються проти неї, проте висновків вона з цього робити не поспішає. Так, першим рішенням сьогоднішньої сесії стало «добровільне об’єднання територіальних громад» – а саме приєднання до Ірпеня Михайлівки-Рубежівки та Забуччя, які не мають спільної межі з Ірпенем, що згідно законодавства є необхідною умовою для утворення ОТГ. Відтак виникає наступне питання: чи є в Київській обласній раді комп’ютерна програма, здатна обходити подібні законодавчі норми? Чи Ірпінь залишиться сам по собі без навколишніх селищ, обідраний як липка?

З депутатським зверненням до Верховної Ради України виступила депутат Ірпіньради і головний лікар Ірпінської лікарні Людмила Бідула. Вона пояснила, що зараз медицина на 40% фінансується із держбюджету, «все інше покладається на плечі місцевої ради… але цього не вистачає» усім, хто потребує безкоштовного лікування. За словами Людмили Миколаївни для безкоштовного стаціонарного лікування (у дитячій і дорослій лікарнях та пологовому будинку) потрібно 24 мільйони, а держава виділила лише 4 мільйони – «це крапля в морі».

Інша велика проблема Ірпінської медицини – велика плинність кадрів. «За минулі 10 місяців звільнилося 200 працівників, а 100 прийнято. В основному це середній медперсонал», – зазначила головний лікар. Також Бідула нарікала на «паплюжні вислови в сторону наших медичних працівників, хоча у нас всі високопрофесійні лікарі, немає шарлатанів, як пишуть у мас-медіа, у нас дуже гарні – що лікарі, що медсестри, що санітарки, яким ми повинні бути вдячні за те, що вони ще й досі працюють у наших медичних закладах». Після чого депутати Ірпіньради проголосувала за звернення до Верховної Ради, аби та врахувала побажання ірпінських медиків при ухваленні дербюджету-2019. У зв’язку з чим виникла аналогія про можливе звернення Верховної Ради до Ірпінської, аби та менше грошей виділяла на всілякі колони, фонтани, плитки (у тім числі й гранітні), стели (Творчого та інших духів) та інші «красівості», а більше коштів спрямовувала на свою медицину та іншу соціальну сферу.

 

Інна МІЩЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До Вашої уваги фотомиттєвості сьогоднішньої 58-ї сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *