Невдоволення цими торгівельно-розважальними закладами було висловлене сьогодні на засіданні виконкому Ірпіньради. Спочатку пролунала критика на адресу вже колишнього кафе «Релакс», розташованого у центрі Ірпеня на розі вулиць Соборної та Тараса Шевченка. «Там обвішали панорами, лотереї – у центрі міста такого закладу бути не може – фізично, – так висловився з цього приводу мер міста Володимир Карплюк. – Я вивчав ситуацію, дивився в інтернеті на те, що вони пропонують. По факту – це все одно ігровий заклад. Завуальована ситуація реального ігрового бізнесу». Також міський голова пригадав цільове призначення земельної ділянки цього закладу – під кафе – тож, нехай воно й використовується за цільовим призначенням. Хоча рішення на звітному виконкомі з цього приводу не приймалося, проте Володимир Карплюк дав доручення своєму заступнику Лідії Михальченко «звернути увагу» на подальшу діяльність «Релаксу».
Іншим емоційним питання було погодження роботи торгівельного павільйону в Ірпені на Гостомельському шосе. Озвучили претензії мешканців навколишніх будинків на роботу цього цілодобового закладу. Відповідати на них прийшов власник – Костянтин Журавель (депутат Ірпіньради попередніх скликань). Він сказав, що випадки порушення громадського спокою ніяким чином не пов’язані з роботою його торгівельного павільйону. На запитання про торгівлю алкоголем Костянтин Журавель відповів у такому плані: якщо у цьому проблема, то цілком може без нього обійтися. Присутні на виконкомі дивувалася, мовляв, який сенс нічної торгівлі, якщо у продажу не буде спиртного?! На що господар торгівельної точки відповів, що згоден взагалі вилучити з продажу спиртне заради погодження на цілодобову роботу цього закладу. За що й проголосували.
Найдовше й найпристрасніше розглядалося питання режиму роботи комплексу відпочинку ЗАІР, що на розі вулиць Соборної та Грибоєдова. Мешканці будинку, в якому розташований цей заклад, нарікали на нічні шуми, вібрацію та не зовсім чемних відвідувачів, які начебто створюють антисанітарію у дворі та під’їзді. На це директор ЗАІРу Ірина Ярошенко (депутат Ірпіньради попереднього скликання) відповідала, що ніякі санітарні норми не порушуються, за відвідувачами та їхніми переміщенням біля будинку ведеться спостереження з відеокамер, цей заклад дає місту прибутків майже мільйон гривень на рік, і взагалі, в ЗАІР в протягом багатьох років його існування вкладено чималі кошти, і тепер не так просто перепрофілювати цей заклад. У цьому плані директорку підтримали деякі члени виконкому – також підприємці. На закиди жителів будинку про незручності сусідства із ЗАІРом вони відповідали у такому плані: що мовляв, бачили, де квартири купували – тож тепер не нарікайте. У відповідь заступник міського голови Лідія Михальченко жартома зауважила, що майбутні мешканці квартири купували вдень, а не вночі.
Справді, одна з мешканок цього будинку відповіла у такому плані, що спочатку покупці квартир не знають про всі «переваги» сусідства з ЗАІРом та прибудованим кафе «Штопор». Представниця громадськості навела законодавчі нормативи, згідно з якими робота побідних закладів може бути обмежена настанням 22-ї години, а не цілодобово, як зараз працює ЗАІР.
Після тривалого обговорення більшість пристала на компромісну пропозицію Володимира Карплюка: до 5 січня ЗАІР працює у звичному режимі, потім з 5 до 31 січня до 22-ї години, і за цей час керівництво закладу домовляється з мешканцями будинку, і приймають остаточне рішення щодо подальшої долі цього комплексу відпочинку.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО