Передовий досвід сусідів: держава відшкодує до 50% вартості встановлення домашніх сонячних електростанцій

Передовий досвід сусідів: держава відшкодує до 50% вартості встановлення домашніх сонячних електростанцій

Польський уряд повідомив про запровадження нової програми під назвою Mój Prąd для стимулювання встановлення домашніх сонячних електростанцій потужністю від 2 кВт до 10 кВт у сільських районах Польщі, повідомляє PV-magazine.

Загальний бюджет програми – 1 мільярд злотих, або близько 235 мільйонів євро. Інвестиційні гранти надаватимуться на суму максимум 5000 злотих (приблизно 1180 євро) за проект і будуть доступні лише для житлових сонячних електростанцій, проте держава відшкодує не більше 50 відсотків витрат, понесених власником СЕС.

Міністр енергетики Кшиштоф Тхужевскій заявив, що заявки на субсидії будуть прийматися доти, поки не буде вичерпано весь бюджет. Програма є частиною системи економічного стимулювання, недавно створеної урядом для сонячних електростанцій малої потужності, яка також включає в себе дешеві кредити на сонячні мікроелектростанції. Участь громадян в програмі обіцяють зробити простою, без бюрократії. Єдиним документом, необхідним для отримання держсубсидії, є контракт з енергетичною компанією, що дозволяє підключити електрогенеруючу установку до мережі.

Джерело: ecotown

 

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *