Олексій ЗІНЕВИЧ: Навіщо Ірпеню міська влада, яка «вирішує» проблеми жінок Житомира та порту Очаків?

Олексій ЗІНЕВИЧ: Навіщо Ірпеню міська влада, яка «вирішує» проблеми жінок Житомира та порту Очаків?Наш співрозмовник – відомий громадський активіст Приірпіння Олексій Зіневич. В інтерв’ю з ним йшлося про нинішню громадсько-політичну ситуацію в регіоні та перспективу нових виборів міського голови та міськради Ірпеня.

– Пане Олексію, як думаєте, чи будуть вибори мера Ірпеня наступного року?

– Я впевнений, що вони будуть. Цього вимагає закон. Більше того, я впевнений, що з огляду на ті порушення, які припустила Ірпінська міська рада протягом року, мають бути і перевибори депутатів ІМР.

Ця процедура вже розпочалася: народні депутати вже зареєстрували у Верховній Раді України відповідне звернення і постанову про розпуск ІМР. Вирішення справи буде в січні. Очікую, на підтримку більшості народних депутатів з питань Ірпеня, а відтак, розпуск міської ради і призначено вибори міського голови.
Чому це важливо? Тому що Ірпінська міська рада перестала бути представницьким органом. Я дивлюсь сесії, на них вручають якісь дипломи, або безвольно тиснуть кнопки за найодіозніші рішення. Наприклад, за гендерну рівність жінок Житомира голосували, за порти Очакова голосували, за бюджет міста голосували – без оприлюднення і обговорення цього документу.

Навіщо ірпінчанам міська влада, яка “вирішує” проблеми інших міст?! Ми всі бачимо, що вони навіть не читають питання, за які голосують! Діючі депутати не цікавляться і ніяким чином не беруть участь у формуванні тих рішень, які життєво необхідні місту.

Відповідно, Ірпінь перетворюється в бізнесовий проект однієї особи, яка “править цим балом”, а так не може бути. В місті мешкає вже майже 100 000 людей, в них є потреби, які необхідно забезпечувати, а не лише  відкривати добре освітлені набережні, коли вулиця Підгірна стоїть в темряві, нікому не потрібні стели творчого духу за 15 млн грн, парки за 40 млн грн і так далі.

Ірпеню потрібні садочки, школи, дороги, міський транспорт та нові робочі місця – над цим має працювати влада, а не над власним піаром та виведенням коштів з бюджету міста на власні бізнес-проекти.

– Але ж містяни орієнтуються на стели, лавки… Якщо будуть вибори, як їм зробити вибір правильно?

– Містяни орієнтуються наступним чином: так, це не може не подобатись з точки зору естетики, але коли в тебе первинні потреби не задоволені, тобто в тебе брудна вода тече з крану, вимикають електрику, рубають ліс під будинком, будують паркан до паркану, вікна виходять у вікна, дитині немає, де пройти лікування, немає де навчатись і так далі, то про які набережні можна говорити? Кому вони потрібні, якщо первинні потреби не задоволені?!

Тож люди починають розуміти і усвідомлювати, що насправді відбувається в місті! І це і є ті активісти – теперішні або майбутні, які приходять до нас, звертаються до співробітників  Громадської ініціативи Олексія Зіневича і кажуть: давайте ставати поруч і щось робити. Тому ми разом робитимемо зміни в Ірпені, бо нам тут жити через 5 років, через 10 років.

Ми всі вже сьогодні маємо відповідь на запитання: чи буде жити в місті колишній мер через 5 років? Всі розуміють, що не буде. Він тут ніколи і не жив. Він використовує місто для власного збагачення. У людей “відкриваються очі” на все це, і вони долучаються до багатьох  процесів, які ініційовані громадою, щоб це змінити.

– Чи був соціально-економічний розвиток Ірпеня успішним, перспективним у регіоні цього року?

– Децентралізація — це суттєвий поштовх для розвитку місцевого самоврядування і місцевих громад в результаті реформи, яка проходить в Україні. Добре, що підписана асоціація з ЄС і українці взяли на себе відповідні зобов’язання перед європейцями,  а саме — передати і важелі впливу, і бюджети на місця, тому що громада краще знає як їй розпоряджатися грошима, які акумулюються на її території.

Відповідно, бюджет Ірпеня дуже зріс за рахунок перерозподілу коштів на користь місцевих бюджетів. Якби ми мали ОТГ, то цих коштів було б ще більше. За моїми оцінками, грошей в Ірпені достатньо, але пріоритети їхнього розподілу – дуже сумнівні.

Невиправдано великі суми коштів витрачається з точки зору створення показової “картинки” для майбутніх виборів. Треба створити пафосну подію, когось запросити, урочисто розрізати стрічку тощо – на це гроші в бюджеті знаходять… А якісь елементарні, з точки зору суми коштів, але вкрай необхідні речі – ігнорують.

Наприклад, вже рік ЗМІ порушують тему дитячих туалетів в школах. В Ірпені 6 шкіл і невже складно зробити ці туалети? Поставити унітази, поставити між ними перегородки та кабінки, оплатити миючі засоби і роботу прибиральниць – невже це так складно і дорого?

Це можна вирішити за 1 місяць, але вже рік на це або не виділяється коштів, або їх таки виділяють, а проблема не вирішена. Як так?! І це лише один з прикладів. Дуже багато важливих проблем не вирішується, але натомість гроші ідуть на піар.

Що влада насправді вирішує? Показово – начебто будує і ремонтує вулиці в місті, це вже налагоджена система. Але зверніть увагу: обіцяє заасфальтувати одні дороги, а насправді робить інші – ті, які потрібні забудовникам для продажу квартир. Я вам більше скажу: за ті кошти, які на це закладені, можна було б зробити набагато більше.

Влада звітує: добудовано дві старі школи і це є великим плюсом. Але мінус в тому, що в Ірпені на цю кількість населення – а воно подвоїлося, мали бути збудовані дві нові школи з нуля. Це не моя фантазія – це було записано в старому Генплані 2012 року з вказанням конкретних адрес ділянок, де саме Ірпінь мав збудувати дві нові школи.

Тож добудова двох старих шкіл не є розв’язанням проблеми, оскільки кілька класів не можуть вирішити питання облаштування місць навчання кількох сотень нових школярів, коли кількість жителів Ірпеня стрімко зростає.

Проекти, які роблять з міста, на зразок “стели” — не є первинними потребами, але на цьому можна зробити піар. Ви ж, напевне, пам’ятаєте, що коло 12 школи мав бути новий садок, ще в 2014 році був закуплений проект, але гроші вклали не в нього, а в сквер – бо це дешевше і попіаритися можна швидше. Ось таким чином місто розвивається. На жаль, пріоритети розставляють з огляду на власну вигоду, а не реальні потреби громади Ірпеня.

 

Спілкувалася Світлана ГУРЕНКО

 

Повний відеозапис інтерв’ю з Олексієм Зіневичем 


Наше досьє: Олексій Зіневич – відомий в Ірпені громадський діяч, який понад 15 років розвиває успішний бізнес – групу компаній «Бест». Це інтернет-провайдер, який працює в більш, ніж 50 містах Київської та Житомирської областей.

Про бізнес і не тільки читайте детальніше: біографія Олексія Зіневича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *