Недостача 90 тонн пального на 2,5 мільйона грн – «все пішло команді Карплюка» на вибори

Із травня триває в Гостомелі безлад довкола КП УЖКГ «Гостомель», викликаний звільненням тодішнього начальника Віталія Пустовалова. Чималий суспільно-політичний ажіотаж довкола, здавалося б, технічного комунального питання навів на думку, що це все не спроста. Відставлений начальник УЖКГ та його оточення просто так йти не збиралися й чинили чималий опір з оскарженням в суді, акціями протесту. Розповідають навіть про спробу підпалу приміщення, аби знищити документацію. Нещодавно діяльність КП УЖКГ «Гостомель» взялося перевіряти контрольно-ревізійне управління (КРУ).

Аби прояснити ситуацію щодо діяльності цього КП кореспонденти «Зорі Приірпіння» звернулися до Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка.

– Чимало скарг та нарікань доводилося чути на роботу КП УЖКГ «Гостомель» за керівництва Віталія Пустовалова, який не справлявся з покладеними на нього посадовими обов’язками. Через що я замінив його на цій посаді, – розповідає Юрій Ілліч. – Пустовалов почав оскаржувати в суді таке рішення. Як видно, на мою думку, у такий спосіб він просто замітає сліди своєї діяльності. Навіть, хотіли підпалити приміщення УЖКГ, аби згоріла документація.

Недостача 90 тонн пального на 2,5 мільйона грн – «все пішло команді Карплюка» на вибори

На моє прохання (я написав відповідного листа) КРУ перевірило селищну раду і його КП УЖКГ «Гостомель». Перший день перевірки виявив недостачу палива 87 тонн 805 літрів, включаючи дизельне паливо, бензин та газ. Це приблизно 2,5 мільйона гривень, вкрадених з бюджету. Навіть після звільнення талони на паливо були у розпорядженні Пустовалова – він їх ще й досі не передав. На АЗС ми написали звернення, аби визнати недійсними невикористані талони на пальне. 

Буде відкрите кримінальне провадження за фактом корупційних правопорушень у КП УЖКГ «Гостомель». Слідство з’ясує, хто саме й наскільки причетний до зловживань з використанням бюджетних коштів – начальник комунального підприємства, бухгалтерія, завгар…  Цілком можливо, що під час слідства випливуть на поверхню й нові факти правопорушень.

– Пустовалов чи його помічники якось пояснюють нестачу майже 90 тонн пального?

– Коли в Пустовалова запитали куди поділися ці 90 тонн, то він відповів, що давав їх на команду Карплюка, якій допомагав на виборах пальним. Нехай тепер відповідає, на яких підставах він давав пальне «команді Карплюка»?  Взагалі за керівництва Пустовалова УЖКГ «Гостомель» був значно залежним від Ірпінської влади, яка надавала йому свої роботи.

 

Про нинішню ситуацію у житлово-комунальній сфері Гостомеля розповів недавно призначений заступником Гостомельського селищного голови з питань ЖКГ Володимир Сальченко.

Недостача 90 тонн пального на 2,5 мільйона грн – «все пішло команді Карплюка» на вибори – Зараз КП УЖКГ «Гостомель» починає виконувати в належному обсязі ті функції, які він повинен виконувати, надаючи всі послуги, прописані у статутних документах: вивезення сміття, благоустрій селища, утримання будинків та прибудинкових територій, – розповідає Володимир Віталійович. – Зокрема, ведуться роботи з упорядкування вивезення ТВО, сміття, аби повністю розвантажити нашу центральну – Свято-Покровську вулицю. Розроблюємо план-проект додаткових точок розміщення сміттєвих баків.

Плануємо облаштувати в селищі нові майданчики збору сміття та збільшити кількість рейсів його вивезення, аби зробити наш Гостомель чистим.

Наразі ведуться роботи на площі Рекунова. Сесія прийняла рішення й передала площу Рекунова на баланс комунального підприємства. Попереднє керівництво якого казало, що «то не наше», і нічого там не робило. Зараз там працюють три бригади, вивозячи бур’яни, які завелися за «господарювання» Пустовалова.

– Що можете сказати з приводу таких «щедрих закупівель» пального попереднім керівництвом УЖКГ «Гостомель»?

– На цей рік попереднім керівництво комунального підприємства в особі директора Пустовалова проплачено майже 60 тонн дизеля, 20 тонн бензину А-95 і 10 тонн скрапленого газу. Почали перевіряти – немає в наявності нічого. Вони останнім часом списували на машину по півтони пального за день. Це при тому, що МАЗ, яким вивозять сміття, споживає 50–60, максимум 100 літрів. Зараз розбираємося, хто, як і чому, але головбух тікає, начальник відділу кадрів тікає, головний інженер, завгар…

У п’ятницю 27 вересня ми заблокували всі картки, на які було зараховано це пальне. Зараз техніку виводимо на роботи, заправляючи за готівку. Налагодили контроль – скільки й куди вивозить кожна машина.

Попереднє керівництво КП УЖКГ «Гостомель» уклало договори з трьома організаціями на вивіз сміття. Це при тому, що у самих є два сміттєвози. І для їхнього обслуговування вистачить 4 людини. У такий спосіб 600 тисяч гривень на місяць вони просто мали, «як з куща» – іншими словами, просто крали ці гроші з бюджету.

– Яким чином все це стало можливим?

– Попереднє керівництво УЖКГ «Гостомель» просто дурило селищного голову Юрія Ілліча Прилипка, зловживаючи його добротою й порядністю. 

 

Упродовж сказаного селищний голова разом із заступником з питань ЖКГ набирають по телефону власницю автозаправки, яка певний час обслуговувала КП УЖКГ «Гостомель», аби з’ясувати специфіку стосунків комунальників з АЗС.

– КП УЖКГ – це державна організація. Вона має право купувати паливо лише на АЗС, в якої є відповідна ліцензія, – розповідає власниця бензоколонки. – Вони ж купують пальне на заправці, в якої немає ліцензії, і взагалі вона не введена в експлуатацію. Доки був Штутман (попередній керівник УЖКГ «Гостомель» – ред.), брали бензин у мене. Як прийшов Пустовалов, так він зразу й пішов від мене.

– Чому?

– Я не знаю. Тому, що у мене під розпис, по відомості: яка машина, який водій – розписався і все. Ніяких талонів, нічого. Я під все це підкладаю забірну картку. Нехай ваш бухгалтер все це звіряє і знає, хто, де, коли і скільки заправив пального. Там (на іншій заправці – ред.) такого немає. Я консалтингу відпускаю набагато дешевше, ніж інші.

 

Підсумовуючи почуте від різних людей доходиш висновку, що «команда Карплюка» добре «попаслася» не тільки на Ірпінському, а й Гостомельському «бюджетному полі». До слова, найбільше виступав проти звільнення Пустовалова один з піарників-ідеологів Карплюка – Ірпінський депутат Максим Плешко, який навіть свою палатку дав для проведення акції протесту перед Гостомельською радою. Увірувавши в непереможність свого лідера, дехто насправді думав, що він набере на виборах до ВР 43%, а в Гостомелі за нього проголосують 95%. Наскільки все це виявилося далеким від реальності всі переконалися після підрахунку голосів виборців. Результат волевиявлення став «холодним душем» для тих, хто по-карплюківськи звик «розпилювати» бюджет, керуючись постулатами: переможців не судять і горе переможеним. Тільки-от не склалося, і не повинно було скластися, у Карплюка з депутатством ВР. Тепер його поплічники, які діяли за принципом лідера «роби як я» – вже не знають, що їм робити, і що на них чекає після перевірок КРУ та інших правоохоронних органів.

 

Надія ПОБЕРЕЖНА

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *