На Київщині розкопали городище часів Ярослава Мудрого з поселенням балтських племен (відео)

Археологи розкопали місця проживання балтійських племен, яких князь Ярослав Мудрий розселяв уздовж річки Рось для оборони київських земель.

Дослідники виявили давнє городище, повідомляє “5 канал“.

“Здебільшого пам’ятка грабована. Через те, що невелика глибина поховань – від 25 сантиметрів до максимальної 85 – більшість поховань із великим металом кольоровим уже грабовані. Нам залишається докопувати ноги, тому подібне. Прокопуючи, ми бачимо кістки з зеленим окисом: видно, що метал був, але він уже вийнятий”, – розповів археолог Андрій Сорокун.

Городища створювались за часів Ярослава Мудрого для оборони рубежів київських земель. Князь після вдалих походів розселяв підкорені народи уздовж річки Рось, яка була кордоном із кочівниками.

“Про такі переселення нам говорять літописні джерела, маємо тепер підтвердження археологічні, що тут розселяли людей з інших регіонів. І нас цікавить, як змінювалася культура людей на такому пограниччі. Чи ті балти довго трималися своїх звичаїв, скільки поколінь це тривало, чи може переймали місцеві традиції? Сподіваюся отримати тут відповіді на це”, – зауважує співробітник ряшівського університету Міхал Дзік.

Джерело: gazeta.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *