Льодові зажори спричинюють затоплення річкових заплав (+ ФОТО)

«У межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника зафіксовано стрімке підняття рівня води в річці Уж, – повідомляє Людмила Перший у пабліку «Безпечна Київщина» з посиланням на Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Незвичний зимовий паводок спричинило нагромадження криги – зажор. Вони формуються в осінній період або впродовж  нестійких зим. Це – скупчення шуги, донного льоду, битої криги та згустків снігу

Уся ця водна маса рухається в товщі води вниз за течією. На звужених ділянках русла та поворотах швидкість її уповільнюється, вона ущільнюється, іноді забиває майже весь водний переріз – так і утворюється зажор, своєрідна крижана гребля. При цьому рівень води стрімко піднімається, може затоплюватись заплава річки

Подібні явища на Київщині спостерігались у січні-лютому 1991-го та лютому 1994 -го. Тоді зажорний підйом рівнів води у річці перевищив 2,5 м».

У коментарях до цього посту люди переймаються можливим затопленням заплави Ірпінь-річки, публікуючи архівні фото наслідків таких повеней.

Льодові зажори спричинюють затоплення річкових заплав (+ ФОТО)

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *