Громадськість закликає зберегти рекреаційні 5 га землі в Ірпені

Сьогодні, 25 жовтня, о 12:15 Ірпінський міський суд вирішуватиме долю 5 гектарів землі колишнього табору «Восток».

Бучанська окружна прокуратура звернулася до суду клопотанням про арешт земельної ділянки «Востоку», щоб зберегти цільове призначення земельної ділянки

Ірпінська влада продовжує екологічний ковід міста. Місцеві депутати на сесії Ірпінської міської ради 28 жовтня збираються змінити цільове призначення земельної ділянки по вулиці Київська 81. Вони планують затвердити забудовнику Дмитру Осипенку зміну цільового призначення землі під колишнім табором «Восток» по Київській 81. Ії цільове призначення змінюється з «будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів» на «будівництво і обслуговування житлового будинку, (присадибна ділянка)». Дане питання внесене під номером 103 порядку денного сесії в розділі «Про затвердження проєкту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки».

Орган самоорганізації населення (ОСН) «Восток» закликає всіх небайдужих прийти, щоб висловити свою підтримку збереженню цільового призначення території «Востоку» під Ірпінський міський суд (вул. Мінеральна 7, м. Ірпінь) 25 жовтня о 12.15 і 28 жовтня з 9.00 до 10.00 біля Ірпінської міської ради.

Прокуратура звернулась до суду з клопотанням про арешт земельної ділянки колишнього табору «Восток» площею майже 5 га

Бучанською окружною прокуратурою вживаються заходи спрямовані на збереження цільового призначення та якісних характеристик земельної ділянки колишнього табору «Восток» площею майже 5 га, яка знаходиться в м. Ірпінь по вул. Київська, 81.

Прокурори звернулися до слідчого судді Ірпінського міського суду Київської області з клопотанням про накладення арешту на зазначену земельну ділянку з метою попередження її відчуження, переоформлення, поділу, об’єднання та здійснення дій щодо забудови.

Крім того, незастосування вказаного заходу кримінального провадження, а саме арешту, призведене до унеможливлення збереження речових доказів, встановлення істини у кримінальному провадженні та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Варто зазначити, що накладення арешту на землю забезпечить збереження її природних властивостей, протидіє їх псуванню та використанню не за цільовим призначенням.

Громадськість закликає зберегти рекреаційні 5 га землі в Ірпені

Довідка з  історії території колишнього табору «Восток»

 За даними Фонду державного майна України, станом на 1 лютого 1993 року   дитячий оздоровчий табір «Восток» (м. Ірпінь, вулиця Київська 81) – об’єкт літнього використання на 160 місць – відносився до соцінфраструктури орендного підприємства «Київський завод «Вулкан».

З 2004 року земельна ділянка табору «Восток» надавалася в оренду Всеукраїнському Благодійному Фонду (ВБФ) «Соціальне партнерство» (його засновник– Леонід Черновецький).  В договорі оренді зазначено, що з 4,86 га земель 4,55 га — це зелені насадження і лише 0,31 га — забудовані землі.

В 2011 році за рішенням Ірпінської міської ради від  15 листопада ділянку продають вищезгаданому фонду в приватну власність за 5,5 млн грн.

У січні 2017 року земельну ділянку по Київській 81 в Ірпені викупила компанія ТОВ «КОМФОРТ ТАУН ІРПІНЬ». А в березні 2020 року цю земельну ділянку придбала компанія ТОВ «ДІМАКС ІНВЕСТ».

Перші екстренні незаплановані збори членів територіальної громади міста Ірпінь Київської області, які проживають навколо табору Восток, відбулися 29 квітня 2020 року через встановлення власником цієї земельної ділянки нового
паркану навколо території колишнього табору.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, орган самоорганізації населення «Восток» зареєстрований 21 квітня 2021 року. ОСН «Восток» — неприбутковий представницький орган частини членів територіальної громади міста Ірпінь Київської області, що проживають на території його діяльності, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування. У числі основних завдань і напрямів діяльності даного ОСН, зокрема, захист законних інтересів і прав мешканців кварталу на реалізацію прав на безпечне довкілля шляхом збереження рекреаційних територій, зелених зон та зелених насаджень, збереження оздоровчого призначення земель території колишнього дитячого табору «Восток».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *