Громада Бучанського району вимагає відшкодування окупаційних збитків із коштів від продажу майна рФ

Громада Бучанського району вимагає відшкодування окупаційних збитків із коштів від продажу майна рФ

Бучанська громада долучилась до міжнародного проекту, націленого отримати від російського агресора компенсацію за завдану шкоду.

Про це розповів голова Дмитрівської сільської ради Бучанського району Київської області Тарас Дідич.

Гроші на так звані репарації постраждалим від агресора мирним мешканцям Бучанщини сподіваються витребувати від продажу майна росіян, заарештованого у цивілізованих країнах світу. Звернення до закордонних організацій подають у ході проекту «Юридичні сили України» спільно з БФ “Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії”.

Матеріальні втрати Бучанської громади оцінюють у 3 млрд грн. В цю суму входить вартість знищеного житла, комерційних підприємств, продуктових та медичних складських комплексів, торговельного центру.

Росіяни мають знати, що вчиняти злочини – це дуже дорого. Всі факти треба задокументувати і стягти за рахунок агресора завдані збитки фізичним і юридичним особам, громаді», – каже житель Бучанщини.

Тарас Дідич переконаний, що заплатити окупанти мають і за шкоду довкіллю:

«Скільки знищено лісів, дерев. Які порізало, понищило під час обстрілів. Скільки стояли російські військові і зрізали дерева. Нанесли екології величезного збитку, який ще не легко прорахувати. Юриспруденція має ще проаналізувати такі поняття, як втрачена вигода. Адже ще не дійшла черга до повної фіксації того, що відбулося», – розповідає голова Дмитрівської сільської ради.

Те, що не відкупити грішми – це загибель людей, над якими свідомо знущалися російські солдати.

«Тільки у моїй Дмитрівській громаді 9 з 14 населених пунктів були в окупації. Знищено 344 індивідуальних житлових будинків, згоріло більше як 360 квартир. Розбита школа, постраждали дитячі садочки, медамбулаторії. Загинули більше як 80 людей від обстрілів, від прильотів. До них – жертви в двох локаціях на Житомирській трасі, на границі сіл Мила і Мрія, біля комплексу «Бабусин сад». Де рашисти окопалися і з 4 березня розстрілювали людей, які ще не знали, що там вже стоять загарбники і пробували пробратися до Києва. Вбивали беззбройних. Тільки з цього місця вивезли 40 тіл загиблих людей. Так само біля села Березівка розстрілювали», – розповідає Дідич.

Джерело: bigkyiv

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *