Голова НСЖУ Томіленко розповів про підтримку журналістів та випуск газет на звільнених територіях

Голова НСЖУ Томіленко розповів про підтримку журналістів та випуск газет на звільнених територіях

Сьогодні, коли війна зруйнувала економічні підвалини діяльності українських ЗМІ, знищила рекламний ринок, важливо знайти відповіді на виклики щодо виживання українського медіапростору, наголосив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко під час сьогоднішнього вебінару «Роль Німеччини у відбудові України на засадах енергоефективності та енергозбереження».

– Сьогодні українська держава та громадський сектор мають не тільки турбуватися про великі телекомпанії, які беруть участь у телемарафоні (що також дуже важливо), а й шукати різноманітні варіанти надання достовірної, перевіреної інформації всім українцям, – наголосив Сергій Томіленко. – Йдеться про виживання сотень засобів масової інформації, які сьогодні, по суті, опинилися на згарищі.

Сергій Томіленко зазначив, що НСЖУ як найбільша журналістська організація України намагається втілювати в життя цілу низку підходів для підтримки українських журналістів. Зокрема, створено мережу Центрів журналістської солідарності (Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Київ, Запоріжжя та Дніпро), які діють за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів і ЮНЕСКО. Це невеличкі офіси, які працюють як хаби та прихистки для журналістів, передусім тих, хто мусив евакуюватися з окупованих територій або гарячих точок України. У Центрах вони можуть отримати грошову, консультативну, юридичну, психологічну та іншу допомогу. Також ті колеги, які внаслідок евакуації залишилися без необхідного для роботи обладнання, можуть його отримати.

Крім того, близько десяти газет на деокупованих та прифронтових територіях за сприяння НСЖУ отримали можливість видати за кошти міжнародних благодійників один номер свого друкованого видання.

– Це дуже важливий напрямок роботи. Місцевим медіа люди довіряють, а в населених пунктах поблизу фронту, де відсутні електрика, інтернет та інші комунікації, й далі зберігається інформаційний вакуум. Так, у нещодавно деокупованій Снігурівці місцеві жителі буквально цілували щойно отриману місцеву газету, – розповів голова НСЖУ.

Національна спілка журналістів України продовжує активно шукати способи підтримки українських журналістів та редакцій ЗМІ. Так, завдяки співпраці зі штаб-квартирою ЮНЕСКО запроваджено серію тренінгів, прокат захисного обладнання для журналістів, які їдуть у небезпечні місця, гарячу лінію психологічної підтримки. Крім того, досягнуто згоду про виплату 160 грантів у розмірів 600 доларів США.

Голова НСЖУ Томіленко розповів про підтримку журналістів та випуск газет на звільнених територіях

Метою цієї роботи є зробити так, щоб якомога більше журналістів залишалися в професії. За даними НСЖУ, які оприлюднив Сергій Томіленко, понад чверть українських журналістів нині змушені залишити журналістику. Спілка робить усе можливе, щоб знайти донорів, завдяки яким ті медійники, які боряться за збереження свого професійного статусу, змогли отримати на це шанс. Так, завдяки НСЖУ одна із найбільших херсонських газет «Новий день» змогла після окупації міста і виїзду працівників редакції в інші міста України, зберегти колектив. Певний час видання виходило в інтернет-форматі. Нині редакція дочекалася визволення Херсона і відновлює також друкований формат.

У контексті співпраці з німецькою журналістською спільнотою досягнуто домовленості про стипендії від уряду ФРН для професійного прихистку українських журналістів непризовного віку та журналісток, які залишили Україну і перебралися до Німеччини. Їм надається житло і стипендія, а також німецькі прескарти. Також німецький уряд підтримує медійників у Республіці Косово. Наразі ще 10 місць залишаються вакантними. Сергій Томіленко закликав українських журналісток і журналістів непризовного віку скористатися цією можливістю перезимувати в спокійних та комфортних умовах.

– Ми в НСЖУ дуже раді, що у світі є партнери для реалізації таких важливих сервісів, – підсумував Сергій Томіленко. – Журналісти важливі, важлива їхня робота. Ми гордимося тими нашими колегами, які сьогодні – на фронті, і підтримуємо тих, хто залишається на інформаційній передовій.

Джерело: НСЖУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *