Енергозберігаючі гранти: 70% робіт оплачує місто і 30% – мешканці

Влада столиці заявляє про ажіотажний попит на гранти від міста на енергозберігаючі заходи. Вже 73 ОСББ і ЖБК подали заявки на участь в програмі «70 на 30», за якою 70% робіт оплачує місто і 30% – мешканці. Торік бажаючих було тільки 16 (виграли конкурс 13 учасників).

Енергозберігаючі гранти: 70% робіт оплачує місто і 30% – мешканці

За словами заступника голови Київської міськдержадміністрації Петра Пантелєєва, на виконання зобов’язань міста буде потрібно 40 мільйонів гривень. Оскільки з початку року на програму було виділено тільки 20 мільйонів гривень, доведеться терміново збільшувати грошовий фонд.

Члени ОСББ і ЖБК в основному звертаються за фінансовою підтримкою своїх проектів по заміні вікон і дверей в під’їздах, освітлення (на енергозберігаюче), утеплення фасадів, модернізації будинкових мереж, реконструкції теплових пунктів.

Енергозберігаючі гранти: 70% робіт оплачує місто і 30% – мешканці

У цьому році, як і в минулому, журі конкурсу проектів буде оцінювати ефективність задуманих мешканцями енергозберігаючих заходів: наскільки менше будинок споживатиме тепла і електрики. У минулому році економія енергоресурсів по кожному будинку-учаснику програми «70 на 30» склала близько 30 відсотків. Це означає, що їх мешканці стали на третину менше витрачати особистих коштів на оплату житлово-комунальних послуг.

За словами Петра Пантелєєва, зараз влада столиці розробляє порядок проведення такого ж грантового конкурсу для будинків, в яких ще не створені ОСББ і немає ЖБК, щоб всі городяни були в рівних умовах.

Джерело: Ecotown

[smartslider3 slider=3]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *