Екофестиваль ZAPLAVA FEST проти забудови заплави Ірпінь-річки та знищення Романівського болота

Екофестиваль ZAPLAVA FEST проти забудови заплави Ірпінь-річки та знищення Романівського болота

4-5 вересня 2021 р. у мікрорайоні Романівка Ірпінський осередок Пласту, квартальний комітет ОСН Романівка та ГО Український кіноінститут проведуть екофестиваль ZAPLAVA FEST.

Мета заходу: об’єднати екологів, екологічних активістів, урбаністів, політичних діячів та громадськість навколо проблеми забудови заплави річки Ірпінь, знищення особливо цінних, з екологічної точки зору, земель, до загрози вимирання представників унікальної флори та фауни Ірпінської заплави та Романівського болота.

У 2019-му році 15038,97 га землі долини річки Ірпінь силами науковців, екологів та активістів потрапили до Смарагдової мережі та отримали особливий природоохоронний статус.

Нагадаємо, що Смарагдова мережа України (Emerald network) — українська частина Смарагдової мережі Європи, розробляється з 2009 року та проектується 26-ма державами Європейського Союзу, які є сторонами Бернської конвенції.

Наразі на заплавних землях ведуть незаконні будівельні роботи, що загрожує вимиранням рідкісних представників флори та фауни, а також погіршенням рівня комфорту проживання мешканців Ірпеня. Адже заплавні землі – це ще й важливий елемент екосистеми, порушення якого призведе до погіршення ситуації з водою та повітрям у місті.

 

Активності фестивалю:

 

4 вересня: панельні дискусії фахівців-екологів;

Місце проведення – Ірпінь, мікрорайон Романівка, під мостом
форма одягу та взуття, як для відпочинку на природі, з собою – каремат та воду

5 вересня: створення екостежки на заплаві та у лісі, книжковий ярмарок, еко-маркет з товарами ручної роботи, майстер-класи для дорослих та дітей, рибалка, конкурс дитячого малюнку, виставка живопису та фоторобіт, фуд корти.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *