Демонтаж пам’ятника: Щорса зняти – Коня залишити!

Уже тривалий час в суспільстві точаться дискусії щодо демонтажу пам’ятника Щорсу в Києві в рамках декомунізації. Але статуя радянському військовому діячеві на коні, ініціатором встановлення якої виступив свого часу Сталін, досі “красується” в центрі столиці України. Про те, яка доля може чекати цей скандальний пам’ятник, у інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

За словами Ткаченка, остання версія, яку він чув “з розряду щирих пропозицій”: “Давайте коня залишимо, а Щорса приберемо”.

Це теж варіант, тому що кінь усіма мистецтвознавцями визнається як видатний мистецький кінь”, – каже міністр.

Очільник мінкульту пояснює: облікову інформацію його відомству має надати влада столиці.

“Ми не можемо просто сказати, що є пам’ятник, перенесіть його. При всіх нюансах війни ми маємо виховувати в собі повагу до закону і розуміння того, що ми не варвари. Кінь же хороший”, – додає Ткаченко.

Демонтаж пам’ятника: Щорса зняти – Коня залишити!

 

Пам’ятник Щорсу в Києві (фото: РБК-Україна, Юлія Червінська)

Пам’ятник одному з військових командирів більшовиків під час радянсько-української війни, образ якого активно використовували радянські пропагандисти, розташований на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка.

Він являє собою виготовлену з бронзи кінну статую загальною висотою майже чотирнадцять метрів.

Цей “витвір” встановили у центрі столиці 30 квітня 1954 року з нагоди 300-річчя Переяславської ради. Можливо, наприкінці квітні його й демонтують…

Додамо, що до Щорса (в 1872-1926 роках) на цьому місці був пам’ятник Олексію Бобринському – відомому меценату, засновнику цукрової промисловості України й будівничому залізниці в Києві, який відіграв значну роль у розвитку нашої країни.

Ткаченко про пам'ятник Щорсу у Києві: Коня пропонують залишити

Пам’ятник Бобринському в Києві (фото: wikipedia.org)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *