4 000 – щомісячний прибуток від сонячних батарей

1
Житель Миколаєва встановив на даху приватного будинку сонячні батареї, які дозволяють заробляти на продажі надлишків «зеленої» енергії у середньому 4,5 тисяч гривень у місяць.

Як зазначає власник першої в області побутової сонячної електростанції Денис, на Півдні України, де багато погожих днів, вигідно переходити на сонячну енергію, передає PN.

«За не дуже сонячний у цьому році вересень – перший місяць роботи СЕС – я отримав 4 тисячі гривень,- пояснює раціоналізатор. – У жовтні заробив 2,2 тисячі гривень, а у середньому за рік буде виходити близько 4,5 тисяч гривень у місяць».

2
Денис переконаний, що у літні місяці сонячна електростанція зможе виробити у 10 разів більше електроенергії, ніж необхідно для задоволення власних потреб.

«Влітку я споживаю до 150 кВт, а станція в цей час може виробити до 1500 кВт, – пояснює він. – Завдяки підписаному з обленерго договору, держава поверне гроші за цю різницю, а якщо використаю більше, ніж вироблю, то оплачу різницю за звичайним тарифом, при цьому вкладаючись у мінімальну зону тарифікації».

Миколаївець наголошує, що власна сонячна станція забезпечує не лише економію, а й комфорт. «У мене ніколи не пропадає світло, не згорають електроприлади, завжди є вода», – зазначає Денис.

У 2015 році розмір «зеленого тарифу» для домогосподарств, який розрахований до 2030 року і поступово буде зменшуватися, склав 0,2 євро за 1 кВт/годину, а з 2016 року становитиме 0,19 євро за 1 кВт/годину.

Джерело: Ecotown

2 thoughts on “4 000 – щомісячний прибуток від сонячних батарей

  1. А я ще років 20 назад думав про дах з соняхів, та якось воно було недоступно. А тепер дітей підняти треба. Будемо чекати і працювати, може навіть колись наші діти подарують нам цю мрію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *