Зустріч у бібліотеці Гостомеля з письменником і журналістом Валентином Собчуком (+ фото)

 

У бібліотеці героїчної громади Гостомеля пройшла зустріч з письменником і журналістом Валентином Собчуком. Відділ культури молоді та спорту ініціював її у форматі до підготовки відзначення 31-ї річниці Дня Незалежності України, яка сьогодні виборюється на фронті довжиною у дві тисячі кілометри та Дня поета, що відзначатиметься 21 серпня. Видання здійснено за підтримки Всеукраїнської освітньої платформи “Сходи в майбутнє” (лідер Ігор Найда).

Очільниця відділу культури молоді та спорту Катерина Павленко під час зустрічі в бібліотеці наголосила, що сьогодні, як ніколи слово, особливо художнє й патріотичне допомагає нам в боротьбі за нашу свободу. Адже все починається зі слова, воно зцілює душу і надихає на подвиги в ім’я своєї країни та ближнього…

Гостомель був першим, який прийняв удар рашистів й за визволення котрого тривали запеклі бої. Символічно, що в історії Гостомеля є чимало героїв козацької епохи, пов’язаних з ним життєвими стежками, як от Семен Палій, який відроджував Правобережжя України, коли вона, після смерті Богдана Хмельницького переживала час Руїни. Гостомель був одним із форпостів Семена Палія, тут він заклав козацьку церкву на честь Покрови Богородиці, котра з часом багато разів перебудовувалася, але й досі тут лунає молитва. Про Семена Палія, а також про Федора Артеменка, який відомий нам, як отаман Орлик (взяв псевдонім на честь гетьмана й творця першої Конституції в Європі Пилипа Орлика). Нескорений отаман народився в Гостомелі, на Кімерці. Отаман Орлик був одним з останніх отаманів, який боровся проти більшовицьких окупантів, визволяв від головорізів Муравйова Київ у 1918 році, коли вони влаштували трагічну розправу, як у Бучі. Тільки в значно чисельніших і трагічніших масштабах — тоді на вулицях Києва загинуло близько п’яти тисяч невинних людей.

У книзі також досліджуються гіпотези про походження й самої назви Гостомеля, й чи могла мати до його заснування княгиня Ольга, опубліковано чимало інших історичних розвідок та ліричних віршів, що віддзеркалюють наше життя й окрилюють, надихають гармонією та вірою в Перемогу Світла над темрявою.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *