Знищено понад 10 тисяч будинків Ірпеня: типізація зруйнованих об’єктів

Унаслідок вторгнення російських військ в Ірпінь у місті знищено 10 596 будинків. В цілому у місті їх налічується 22 149, підрахувала команда проєкту RebuildUA, яка аналізує стан інфраструктури за допомогою дронів.

Найбільше постраждала житлова та присадибна забудова. Значних руйнувань зазнали 9 690 будівель із загального числа у 20 256. В цій категорії збитки дослідники оцінили у 17,7 млрд грн. Серед житла окупанти найбільше нищили таунхауси та приватні будинки (збитки – 5,6 млрд грн.). В RebuildUA підрахували, що від дій ворога постраждало 1,3 млн кв. м.

Знищено понад 10 тисяч будинків Ірпеня: типізація зруйнованих об’єктів

Якщо брати соціальну інфраструктуру, то в цій категорії армія рф зруйнувала 549 об’єктів із загальної кількості 1032. В цілому збитки оцінюються у 3,6 млрд грн.

У промисловості дослідники нарахували 323 знищені об’єкти із 441 в місті. Збитки оцінили у 2,9 млрд грн..

В Ірпені втратили змогу отримувати освіту майже 3,5 тис. учнів, 5 тис. студенів та 335 відвідувачів дошкільних навчальних закладів. Загальні збитки освітніх закладів в місті сягнули 1,3 млрд грн.

Лікарняні заклади зазнали збитків на 236,6 млн грн; транспортна та комунальна інфраструктура – на 731,5 млн грн; магазини, кафе та ресторани – на 1,1 млрд грн.

RebuildUA займається аналізом та візуалізацією зруйнованої внаслідок війни інфраструктурою в Україні. Поки що команда проєкту займається лише Київщиною. З моменту початку роботи вона встигла оцифрувати 58 локацій, зокрема у селах Мощун, Горенка, Озерах, Забуччі, а також у Пущі-Водиці.

Контекст. Українські військові звільнили Ірпінь Київської області 28 березня після місячної окупації російськими військами. Під час тимчасової окупації в місті загинули щонайменше 200 мирних мешканців.

За підрахунками експертів, для відновлення знищеного або пошкодженого житлового фонду Ірпеня знадобиться майже $850 млн, а для відновлення знищеної міської інфраструктури — приблизно $150 млн.

Джерело: thepage

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *