Ідея конвеєрного виробництва склотари цеглоподібної форми
Пропоную на державному рівні запровадити ще один, оригінальніший спосіб ефективного використання порожньої склотари. Не раз випадало бачити сюжети по телебаченню та читати в газетах про те, як то в одному, то в іншому місці хтось збудував якусь хатинку чи сарай з порожніх пляшок. Недорогий, доступний гарний теплоізоляційний матеріал, завдяки повітрю всередині пляшок. Поки що це сприймається, як дивацтво, але така ідея може отримати серйозне продовження. Все ж таки пляшки циліндричної форми – далеко не краще технічне рішення для будівельних потреб – не зручно з них стіни викладати. От добре було б запровадити виробництво пляшок цеглоподібної форми (як пакети для соків та вин – без горличка з бічними отворами). Та для зручної укладки-фіксації передбачити повздовжні виступи-пази з фронтальних та бічних сторін. Розробити й запровадити в серійне виробництво однакового стандарту півлітрові-«цеглинки» і чвертки-«половинки».
Матеріал легкий – тож під нього не потрібен якийсь масивний фундамент. Для невеличких господарських споруд з легким накриттям – цілком нормальне й дешеве рішення. Зрозуміло, для житлового капітального будівництва скляний будинок навряд чи можна вважати надійною спорудою.
Проте, як метод утеплення вже зведеного житла – цілком ефективне рішення. Причому, воно не потребуватиме якоїсь мобілізації сил та ресурсів: випив (чи знайшов) пляшку – поклав «цеглину»…
Для склозаводів, які погодяться випускати саме такі пляшки затвердженого стандарту, держава може передбачити податкові преференції.
Також податкові знижки запровадити для виробників, які у такі пляшки розливатимуть і реалізовуватимуть води, соки, лимонади та нижчі акцизи для тих, хто в таку тару розливатиме оковиту. Головний виграш від цього
нововведення полягатиме у тому, що така склопродукція на дорозі (в лісі, полі чи озері) не валятиметься. Пляшка-«цеглина», при вірному продуманому підході до цієї справи, має перспективи перетворитися у свого роду валюту, причому, надійнішу й популярнішу за нинішні євро та долари.