За 11-15 млн. дол. Ірпінь хоче збудувати свої очисні споруди

За 11-15 млн. дол. Ірпінь хоче збудувати свої очисні спорудиПісля реалізації проекту всі вони отримують безперебійне постачання води високої якості. А найголовніше – автономію від столиці, що, в свою чергу, дасть чимало плюсів, – запевняють керманичі.

Надсучасні екологічно безпечні очисні споруди, ключовим у яких буде сучасне обладнання, яке майже повністю автоматизоване. Крім того, всі хімічні та біологічні аналізи після перевірки води відповідатимуть стандартам ЄС. А ще всі мулові відходи, як варіант, можуть застосуватись в аграрному секторі чи навіть задля вироблення енергії. Вже утворена робоча група, в якій проектанти разом з науковцями проводять свої досліди та заміри.

Крім того, в організаторів проекту є ще й земельні вимоги. Оскільки будівництво має чималі масштаби, під нього вже відведено близько трьох гектарів землі. Такі параметри створюють певні умови. Розглянувши чимало вже реалізованих проектів, за основу взяли литовський досвід, котрий максимально підходить під технічні завдання Ірпеня. Нові очисні споруди приберуть неприємний запах води, а лабораторні обстеження будуть проводитись цілодобово. У планах реалізувати цей проект вже за два-три роки. Ну а поки міська влада вже задумується над реконструкцією каналізаційної насосної станції номер вісім. Вона є стратегічно важливим об’єктом.

Така реконструкція, за словами чиновників, просто необхідна. Адже наразі все водовідведення йде на Бортницьку станцію очистки. А це десятки кілометрів колектора, який знаходиться в аварійному стані, оскільки був побудований ще п’ятдесят років тому. На ремонт колектора потрібно витратити десятки мільйонів

А будівництво нової очисної споруди обійдеться за попередніми підрахунками від одинадцяти до п’ятнадцяти мільйонів доларів. Для прикладу, в Литовському досвіді вісімдесят відсотків фінансування взяв на себе Європейський Союз. Що стосується Ірпеня, то тут ще проводять активну роботу з пошуку коштів. Їх будуть залучати з міжнародних фондів та екологічних програм. Витрати на розроблення проекту на себе взяла міська влада.

Джерело: Правда ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *