Зазвичай кожен етнос має власну мову. Відтак мозок, пристосований до оптимального використання етнічної мови, має відповідну – етнічну – структуру.
Національність – це належність народу до певного етносу. Етнос – це спільнота з унікальною системою інформаційного метаболізму (СІМ). Ключовим інформаційним елементом СІМ є мова. Головним фізичним інструментом СІМ людини є головний мозок.
Головний мозок і мова перебувають у тісному зв’язку: мозок автоматично підлаштовується під використовувану ним мову. Це потрібно для того, щоб інформаційний метаболізм за допомогою мови відбувався оптимально, з мінімальними енергозатратами.
Зазвичай кожен етнос має власну мову або діалект (наприклад, португальська мова має європейський, бразильський і африканський варіанти). Відтак мозок, пристосований до оптимального використання етнічної мови, має відповідну структуру. Тому можна говорити про український, російський, німецький мозок.
Етнічний мозок найефективніше працює саме з цією етнічною мовою. Подібним чином бензиновий двигун найкраще працює зі своєю «рідною» маркою бензину. Може працювати і з іншою маркою, проте це буде менш ефективно. Зате зі своїм «рідним» джерелом енергії двигун «радісно співає».
Як визначити марку бензину, яка найкраще підходить конкретному двигуну? Дуже просто. Заливайте по черзі бензин різних марок: з якою він «співатиме», та марка є його «рідною».
Як визначити мову, яка найкраще підходить конкретному етнічному мозку? Запропонуйте людині поговорити на різних мовах: з якою людина почувається найупевненіше, та мова є її рідною.
Що найбільше впливає на формування етнічного мозку? Етнічна мова, якою людина найчастіше спілкується.
Як впливає генетика людини на її етнічний мозок? Етнічна генетика сприяє формуванню етнічного мозку. Наприклад, якщо людина має українське коріння, то їй легше сформувати український мозок в порівнянні з людиною, яка такого коріння не має.
Таким чином, мова визначає етнічність (національність) людини. Саме тому в давні часи етноси називали словом «язики»: яка мова (язик) – такий і етнос. Етнічна мова формує етнічну структуру мозку і визначає етнічну систему інформаційного метаболізму, тобто національність людини.
Як визначити національність людини?
Усі методи етнічної ідентифікації основані на принципі резонансу – це коли «двигун» радісно реагує на «рідний бензин».
1. Метод зовнішнього спостереження. У ситуації, коли можливий вільний вибір мови, людина користується тією мовою, якою найлегше. Наприклад, якщо є можливість прочитати той самий текст різними мовами, то людина вибере варіант з найближчою мовою. Якщо в переліку є рідна мова, то людина вибере рідну. Натискаючи на рідний етнічний «прапорець», людина ідентифікує себе з цим етносом.
2. Метод замірювання аури. Цей метод описано в науково-документальному фільмі «Код нації» (2014). Якщо на українця одягнути традиційну, справжню українську етнічну вишиванку, то його біополе посилюється у півтора-два рази. Натомість для іноземців, далеких від української культури, цей метод зовсім не працює – нема резонансу системи інформаційного метаболізму з рідною інформацією. Отже, національність людини, принаймні українця, можна визначити інструментально.
3. Метод вимірювання відгуку головного мозку на рідні слова.Експерименти з нейрофізіології описані в цьому ж фільмі «Код нації» (2014): український мозок радісно реагує на українську мову – утричі активніше, ніж на російську.
Особливо яскрава реакція українського мозку на українські етнічні слова-символи: людина, країна, воля, хата, рушник, вишиванка… Натомість російський мозок після початку свідомої фази (після 500 мілісекунд) блокує обробку цих українських слів-символів – ці слова втрачають для нього будь-який сенс, виглядають як якесь безглуздя й непорозуміння.
Висновок
1. Кожен етнос має власну унікальну етнічну систему інформаційного метаболізму – етнічну СІМ.
2. Головними складниками етнічної СІМ є етнічний мозок і етнічна мова.
3. Національність людини можна визначити на основі того, з якою мовою їй найкомфортніше.
4. Рідна етнічна мова підвищує активність головного мозку людини, що фіксується інструментально.
5. Рідний етнічний одяг посилює біополе людини, що також фіксується за допомогою відповідного обладнання.
Завдяки запропонованому підходу національність людини набуває конкретних обрисів. Важливо, що національність можна визначити інструментально. Стаття показує значення мови для життя людини і нації.
Джерело: Народний оглядач