Голові Гостомельської селищної ради інкримінується відповідальність за злочини, передбачені ст. 191 ч.2 (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років) та ст. 366 ч. 1 (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів – караються штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років) Кримінального Кодексу України.
Кажучи простою мовою, Анатолію Івановичу «світить» до п’яти років ув’язнення за використання службового становища для організації поїздок на так званий Антимайдан в грудні 2013-го року. Тоді протягом трьох днів 13, 14 та 15 числа звозили «бюджетників» до Верховної Ради та Європейської площі в Києві.
Один з цих днів був робочим. Відтак, відправлення в добровільно-примусовому порядку на мітингові заходи працівників бюджетної сфери підпадає під діяльність згаданих статей Кримінального кодексу. Ця кримінальна справа і є предметом розгляду Ірпінського міського суду. На одному з його засідань, яке відбулося сьогодні, розглядалося клопотання прокурора та слідчого щодо відсторонення Анатолія Кириченка від займаної посади селищного голови в інтересах слідства на два місяці, аби він не міг впливати на хід справи, зважаючи на його посадове становище.
Проте, суд не задовольнив це клопотання. На свій захист Анатолій Кириченко надав купу подяк і грамот, характеристик та звернень громадськості. Також бідкався, що скоро Паска, «гробки», 26 квітня і 9 Травня. Потрібно ремонтувати дороги й вивозити сміття, а без нього цього ніхто не зробить – «все це зупиниться».
Також на судовому засіданні заслухали свідків з цієї справи. Ними виявилися п’ятеро з семи «бюджетниць» – працівниць апарату Гостомельської селищної ради, яких у грудні 2013-го возили на Антимайдан. Селищний голова та сторона його захисту подавали все у такому ракурсі, буцімто він ніяким чином не тиснув на своїх підлеглих, і вони з власної доброї волі подалися на той Антимайдан, на який запросив на зборах працівників апарату селищної ради нині підозрюваний у скоєнні вищеозначених зловживань Анатолій Кириченко.
Деякі працівниці (старші й досвідченіші) свідчили, що це була їхня особиста воля й ніяким чином підозрюваний не тиснув і не впливав на це рішення. Проте, інші говорили, що вони сприйняти цю пропозицію за обов’язкову вказівку. Як зазначила одна з працівниць, «нам голова повідомив, що потрібно їхати – в добровільному порядку», і вона «для себе зрозуміла, що лучше поїхати, бо мені з керівником працювати в дальнєйшом» – тож «побоялася вдруг втратити роботу», хоча «прямої загрози не було».
Одна зі свідків сказала, що їхали до Києва на Антимайдан всупереч своїм переконанням, проте зрозуміла, що це було не з волі селищного голови, а він лише «виконував вказівки згори». До речі, сам Кириченко заперечив вказівки щодо даної поїздки з боку керівництва тодішньої правлячої Партії регіонів. Підозрюваний зазначив, що розпорядження щодо організації виїзду на Антимайдан він начебто отримав з Ірпінської міської ради та Київської облдержадміністрації. Хоча й не назвав конкретних авторів даного розпорядження чи посилання на їхнє документальне підтвердження.
Варто додати, що за цей виїзд, точніше день «відгулу» на Антимайдані, Анатолій Кириченко розпорядився виплатити працівникам зарплату, як за робочий день. Слідчі загалом нарахували 1268 грн. 63 коп. неправомірно витрачених бюджетних коштів. Підозрюваний запевнив, що вже у плані відшкодування перерахував цю суму до селищного бюджету. На запитання, чому він так зробив, якщо не вбачає своєї провини в інкримінованих зловживаннях, селищний голова відповів: «Я повернув ці гроші, аби не висіло клеймо, що я розкрадач. Я добровільно й осознано вніс ці гроші».
Відтак, Ірпінський міський суд вирішив наразі не усувати Анатолія Кириченка з посади селищного голови, проте судовий розгляд даної справи триває.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Да, засиделя у руля Кириченко, пора менять, чтобы другим не повадно было раздавать землю своим приспешникам-депутатам. Пора думать о людях
Анатолій Іванович став заручником системи. На нього всіх собак навішали. Невже він один їздив на майдан? Тільки хтось відмазується, а йому за 1200 грн., які він і без суду повернув у бюджет, “шиють” п”ять років тюрми. Де ж справедливість? ??