Як правильно облаштувати робоче місце школяра

Готуючи учня до початку навчального року, чимало батьків забувають, що школяр не весь час проводитиме на уроках. Багато завдань він робитиме вдома. На жаль, дорослі рідко приділяють належну увагу облаштуванню домашньої парти, часто діти виконують уроки на ліжку, кухні чи навіть на підлозі. Це велика помилка, адже від цього суттєво страждає здоров’я школярів. Тому саме час задуматися над тим, чи має ваша дитина підходяще робоче місце та все необхідне для нього.

Адже раціонально і привабливо оформлене робоче місце може допомогти дитині організувати свою діяльність. Та й почати виконувати домашнє завдання буде приємніше за власним зручним столом.

Меблі школярика обов’язково мають бути зручними, максимально добре підходити за висотою та розмірами. Якщо стіл не відповідає зросту дитини, це негативно вплине на її поставу. Лікті опущених рук сидячої дитини повинні перебувати нижче стільниці стола на 6 см. Ширина парти має забезпечувати відстань не менше 50 см від очей дитини до монітора комп’ютера. Та зауважимо, що краще не ставити комп’ютер на письмовий стіл дитини. Адже школярик не проводить весь час біля монітора, і він не має відволікати від виконання завдань. Письмовий стіл повинен мати кришку, яку можна нахиляти під потрібним кутом, відповідно для зросту учня. В такому разі найкраще купити стіл-трансформер, який буде «рости» разом з учнем. Крім того, такий стіл досить портативний, якщо в кімнаті мало місця, можна легко його скласти.

Як правильно облаштувати робоче місце школяра
Робоче місце китайського школяра

Бажано, щоб стілець школяра також був регульований, «зростаючий». Можна купити для учня щільну подушку – покласти на стілець, щоб дитині було комфортніше, і вона сиділа вище.

– Сидіння не повинно бути глибоким, інакше дитина буде горбитися під час занять, – радить лікар ЛФК обласної дитячої лікарні №2 Людмила Оршак. –  Ноги мають стояти на підлозі, зігнуті руки паралельні підлозі, а спина впирається в спинку стільця. Висоту стільця підбирають з розрахунком, щоб зігнуті в колінах ноги стояли на підлозі перпендикулярно.

До вибору настільної лампи варто ставитися відповідально, адже від неї залежить здоров’я зору дитини. Краще, щоб плафон мав конусову форму, так вона даватиме максимальне освітлення. Колір плафона не має бути надто яскравим, щоб не відволікати дитину від занять. Добре підійде зелений. Не купуйте лампи з пластмасовими плафонами, вони можуть плавитися. Залізний – міцний, але сильно нагрівається, дитина може попектися. Тому найкращий варіант – плафон з міцного пластику. Крім того, він не має бути прозорим, це погіршить освітлення. Найкраще, щоб штатив лампи був гнучкий та добре кріпився до столу. Якщо парта маленька, можна придбати лампу, що прикріплюється збоку до кришки. Та її треба добре встановити, щоб не впала.

Що ж стосується лампочки, то для дитини краще використовувати просту лампочку розжарювання, що має біле матове покриття.

За словами офтальмолога вищої категорії Оксани Рудковської, світло звичайної лампочки найбільше наближене до натурального сонячного спектра. Енергозберігаючі лампи денного світла використовувати не бажано, вони надто яскраві.

Вдень фіранки потрібно відсунути в сторону – основне світло повинно потрапляти через верхню третину вікна. Світло має падати на робоче місце зліва. Якщо ж дитина лівша – справа. Крім цього, постарайтеся зробити поверхню столу максимально вільною і чистою. На столі залиште тільки найнеобхідніше: регульовану лампу, склянку з олівцями й ручками, блокнот чи стікери для записів. А під столом помістіть кошик для паперів.

Щоб дитина не вибивалася з графіка і стежила за часом поставте на її робочому столі годинник. Також не забудьте про спеціально виділене місце для рюкзака – він повинен знаходитися в «робочій» зоні, щоб дитині не довелося шукати його по квартирі – це важливо.

Відповідність зросту дитини до необхідної висоти меблів

Зріст учня Висота столу Висота стільця
1. До 130 см 520 мм 300 мм
2. Від 130 до 145 см 580 мм 340 мм
3. Від 145 до 165 см 640 мм 480 мм
4. Від 165 до 175 см 700 мм 420 мм
5. Понад 175 см 760 мм 460 мм

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *