Ми вже повідомляли про результати Громадських слухань жителів Бузової з приводу приєднання до Ірпінської ОТГ. Точніше кажучи, відмови від нього, яку висловили люди на слуханнях, наразі не скільки Ірпеню, як його так званим представникам. З цього приводу хочемо поділитися докладніше своїми думками-враженнями з приводу вчорашніх Громадських слухань у Бузовій.
Три тисячі населення, шість тисяч га землі та 4-поверхові «висотки»
Для ознайомлення з Бузовою коротенько загальні дані. Село Бузова наразі відноситься до Києво-Святошинського району. Розташоване з південного боку Житомирської траси. Одразу по той бік автомагістралі, якщо їхати з Ірпеня через Дмитрівку. Зі слів сільського голови Бузової Сергія Кижлая, загалом до меж сільської ради входить близько шести тисяч гектарів землі. Переважно це ліси та землі сільськогосподарського призначення.
Сільський голова нарікав на велику засміченість земель Бузівської селищної ради. Казав, що йому тижнями доводилося розгрібати стихійні сміттєзвалища довкола Бузової. Це при тому, що мешканців тут не так вже й багато – близько трьох тисяч осіб. Схоже, не самі сміття накидають, а хтось ще допомагає. Адже густота населення тут незначна. Переважає розкиданий приватний сектор. Є трохи багатоповерхівок. Промовистий факт, місцеві жителі за орієнтир нам вказали «висотки» біля школи, де проходили Громадські слухання. Цими «висотками» виявилися 4-поверхові будинки. Вочевидь, менталітет і бачення бузівчан відрізняється від ірпінчан, в розумінні останніх будинки на чотири поверхи вже давно не висотки…
Уроки демократії з далекого (від нас) села
Сільський голова Бузової вже давно взяв курс на приєднання до Ірпінської ОТГ. Проте свою особисту позицію, принаймні під час вчорашніх слухань, Сергій Кижлай ніяким чином не нав’язував представникам Громади, які прийшли до актової зали Бузівської школи на це волевиявлення.
З одного боку сільський голова був щиро здивований, що звітні слухання виявилися такими популярними серед людей. Раніше на подібні заходи приходили 20-30 чоловік. Але з іншого боку голова своєю поведінкою дав зрозуміти – як висловиться Громада – так і буде. Слухання й наступні голосування пройшли відкрито й прозоро.
Вислухали різних промовців, почули різноманітні думки й пропозиції. Незважаючи на те, що початок слухань був анонсований на 12 годину, фактично їх розпочали на 40 хвилин пізніше, оскільки не всі охочі встигли зареєструватися. Більше того, реєструвалися (за паспортом з бузівською пропискою, отримуючи пронумеровані бюлетені) й голосували учасники слухань фактично до їхнього завершення. Тобто, дві з половиною години.
По завершенні слухань очільники Бузівської сільської ради залишили місця в президії. Підрахунком голосів займалася обрана лічильна комісія під наглядом всіх охочих відеофіксаторів як професійних, так і любительських. Відтак, підсумки волевиявлення не викликали бодай якихось сумнівів, незалежно від їхніх результатів. Очевидно, що не спроста вони виявилися не на користь Ірпінської ОТГ (яку все частіше асоціюють з карплюківською ОПГ), оскільки зважаючи на рівень розвитку демократії – це Ірпінь повинен набиватися приєднатися до Бузівської Громади, а не навпаки.
Негативні асоціації шкодять нашому іміджу
Виступ депутата Київської облради Ігоря Домбровського, як пересічного жителя Ірпеня, не був ні за, ані проти приєднання Бузової до Ірпеня, проте окреслив певні міркування з приводу асоціацій нашого міста з деякими ораторами. Домбровський розповів представникам Громади Бузової, що ірпінчани вже чули дуже схожі карплюківські обіцянки-цяцянки ще у 2014 році. Внаслідок чого виникає логічне запитання, наскільки варто довіряти Карплюку та його оточенню. При цьому нагадали про численні кримінальні справи, порушені проти КіНОшників.
У Бузової дати відкоша далекому Ірпеню і без цього було чимало вагомих причин. Проте допоки Ірпінь в людей асоціюватиметься з Карплюком і «Новими обличчями» (скорочено КіНО) – допоки не буде довіри в нормальних людей до нашого міста!
Подумати лишень, діячі, які профукали Ворзель, Коцюбинське й Гостомель, тепер якогось дива подалися «сватати» Бузову, що по той бік Житомирської траси. Втім, чому дивуватися, якщо на недавніх фейкових слуханнях Генплану Ірпеня відголосували документ, де замість Ірпеня… зазначений чорноморський Очаків.
Особливості складу «делегації з Ірпеня»
До Бузової представляти Ірпінську ОТГ приїхало начебто офіційно запрошених троє осіб. Карплюк у статусі голови Інвестиційної ради Ірпеня, Щербина – його заступник по партії та Негреша – керуючий справами виконкому. Знаково, що не було на цих слуханнях наразі першої особи, хоч і в статусі в. о. міського голови Ірпеня Анастасії Попсуй. Та взагалі нікого з представників влади чи бодай її прихильників, окрім трьох згаданих персонажів. Навіть ніхто з депутатської прокарплюківської більшості не наважився вирушити у таку далеку дорогу до Бузової, якій вони запропонували злитися в єдину ОТГ. Прибули з Ірпеня лише депутати-свободівці, що в опозиції до нинішньої поки що влади.
Наслідки подібного підходу виявилися відповідними. Карплюка спочатку вислухати – потім затюкали, Щербину затюкали відразу, Негреша взагалі не виступав. Найцікавішим у цьому плані залишається питання кількості прихильників відставного мера Ірпеня. Невже це всі, хто залишився? Карплюк нервово дзвонив, запитуючи в когось, чому вони не їдуть, але все марно.
Остапа Бендер і Свирид Голохвостий в одній особі
Виступ голови Інвестиційної ради Ірпеня, як звично, був емоційно насиченим без якоїсь конкретики. Він кидав заманухи бузівчанам у стилі Остапа Бендера, який зібрався ощасливити Васюки «міжгалактичним шаховим турніром». З іншого боку його дифірамби нагадували збанкрутілого Свирида Голохвостого, що зібрався одружитися на «поганій Проньці» задля вирішення своїх фінансових проблем.
Втім, як виявилося, Громада Бузової зовсім іншої вдачі, ніж «переспіла діва» Проня Прокопівна Сєрькова, а її мешканці не рівня Васюкінському клубу «чотирьох коней», яких вдалося одурманити Остапу Бендеру.
Емоційний бліц-криг Карплюка не мав таких наслідків, як це бувало на засіданнях ірпінських виконкомів та сесій, а нещодавно фейкових слухняних обговорень Генплану Ірпеня. Оратора вислухали, поставили питання, і посадили на місце, аби й інших вислухати.
Майже півтори години витримали Карплюк і Щербина вислуховувати людей в залі Бузівської школи. Видно було, що їх нудило й ламало. Напружена зосередженість різко змінювалася байдужою апатією. То вони підскакували й вигукували, то куняли й позіхали… Не могли агітатори за приєднання до Ірпеня витримати більше півтори години. Пішли завчасно, не дочекавшись завершення зібрання (залишили в самотності більш адекватного керуючого справами Дмитра Негрешу) – цим ознаменували свою слабкість і провал голосування, яке виявилося не на користь наразі допоки що КіНОшного Ірпеня.
До Вашої уваги фотомиттєвості Громадських слухань в Бузовій