Як Карплюк з Мельничуком на сесії дискутували

Сьогоднішня 75-та сесія Ірпінської міської ради розпочалася з вже традиційної «розминки» у вигляді заяв депутата-свободівця Богдана Мельничука про зняття питань з порядку денного. Цьому активно заперечував міський голова Володимир Карплюк. Власне, цей діалог-протистояння зі змінною напругою тривав впродовж усього сесійного засідання. Викликав найбільше реплік пристрастей та емоцій. Тож, подаю найцікавіші, на мою думку, висловлювання без коментарів з мінімальними поясненнями. Читайте, дивіться й вирішуйте – хто, в яких питаннях і на скільки правий.

Богдан Мельничук висловився за зняття з порядку денного наступних питань:

№ 13. Про затвердження на посаді директора КП «Міжлікарняна аптека» Ірпінської міської ради.

№ 14. Про розробку детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь обмеженого вулицями Мечнікова, Лермонтова, Комінтерну та Надсонова.

№ 64. Про надання дозволу КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» на передачу в суборенду земельної ділянки ТОВ «Компанія «Інтеп» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7-ж.

№ 65. Про надання дозволу КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» на передачу в суборенду земельної ділянки ТОВ «Компанія «Інтеп» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7.

№ 66. Про надання дозволу КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» на передачу в суборенду земельної ділянки ТОВ «ОРЛАН ІНВЕСТ ГРУП» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Єсеніна, 31.

«Ми знаємо, що по Єсеніна, 30 вирізали пів гектара чорної вільхи, до речі, незаконно, – прокоментував свою позицію Богдан Мельничук. – Зараз виділена поруч ділянка землі, яка передається в оренду тому ж підприємству».

«Не має нікого святого. І я, як ваш наступник на цій посаді, можу стільки про вас розказати, що мало не буде, – сказав міський голова Володимир Карплюк коментуючи виступ Мельничука з приводу питання №13, закликавши не підтримувати позицію Богдана Омеляновича, голова далі продовжив свою думку по №14. – Підприємство, яке розробляє детальний план, якщо вони коректно запропонують розробку детального плану і цей детальний план буде затверджений коректно, то вони профінансують реконструкцію басейну у школі №3».

«Оскільки Богдан Омелянович і ряд інших депутатів проголосували за затвердження Генерального плану Ірпеня у 2012 році, тоді ще я не був міським головою Ірпеня, – продовжив Карплюк критику Мельничука з приводу питання № 64, – то сьогодні я, як міський голова, і Ірпінська міська рада діємо в рамках зонінгу. Якщо в Богдана Омеляновича є пропозиції, то вносьте відмінити Генеральний план, який відголосували у 2012 році».

«Я вже не можу слухати цю брехню! – відповів Богдан Мельничук. – У 2012 році я був один, хто голосував проти Генерального плану. Так само я не голосував за ганебний план зонування!».

«Бачу тут у залі є колеги ваші. Я сьогодні їм передам пакет рішень – штук двісті, коли ви, як виконуючий обов’язки міського голови, проголосували підписання дерибану в Ірпені. Я передам копії вашим колегам зі «Свободи», щоб вони бачили», – парирував Карплюк.

Після того, як більшістю голосів депутатів були відхилені всі пропозиції Богдана Мельничука, він зачитав звернення від жителів міста Ірпеня, яке стосувалося громадських слухань 9-го липня, замість яких, фактично відбулися збори громади. В їхньому рішенні, зокрема, значилося наступне: «Вважати недопустимим використання під житлову забудову земельної ділянки між вулицями Пушкінська, Університетська, Суворова та проектно Об’їзною дорогою. Визнати рішення Ірпінської міської ради щодо винищення лісу та багатоповерхової житлової забудови такими, що суперечать інтересам громади міста Ірпінь.  Звернутися до Ірпінської ради з вимогою розірвати договір оренди з Товариством Київський науково-клінічний медичний центр земельної ділянки  між вулицями Пушкінська, Університетська, Суворова та проектно Об’їзною дорогою».

Володимир Карплюк поскаржився, що законодавство дозволяє забудовникам «будувати як попало, що попало і де попало», далі продовживши критику Мельничука – «за 9-місячний період Богдана Омеляновича в Ірпені побудувалося, була отримана дозвільна документація на близько 80 об’єктів. За такий період на сьогодні ми дали дозвіл всього на 11 об’єктів».

Як Карплюк з Мельничуком на сесії дискутували

Далі міський голова продовжив з приводу забудови згаданої землі, що нині в оренді Київського науково-клінічного медичного центру: «Як мінімум половина території – 4-5 гектарів мають відійти в паркову зону. Бо так науправлялися в цьому місці десятки років, що, вибачте, цілий лісовий масив, який був у цьому районі (вулиця Лісова називалася у цей період) – весь забудований. І це не завадило Богдану Омеляновичу «купити» квартиру у цьому районі своїй дочці». Володимир Карплюк також запитав у тих, хто хоче відмінити договір оренди, де взяти 10 мільйонів гривень, які начебто потрібно в такому разі повертати орендатору, оскільки вони сплатили цю суму за оренду з 2006 року. «Юридично вони витребують їх з Ірпінської міської ради, – зазначив Володимир Карплюк, продовживши свій виступ закидом-порівнянням тим, хто хоче розірвати договір оренди. – Це так само, якби я сказав Богдану Омеляновичу: давайте заберемо вашу квартиру в житловому комплексі, який був збудований на лісах. Бо ми чогось, коли це нас не стосується – зразу розумні. Коли стосується нас – стаємо зовсім іншими».

Потім надали слово колишньому депутату-свободівцю Верховної Ради Ігорю Мірошниченку: «Я не буду користуватися вашими методами й переходити на особистості. Моя рекомендація, якщо є злочини, то нехай міська рада подає позови й порушуються кримінальні справи… Лісова рекреаційна зона повністю вирубана й забудована. Й шматочок землі, який сьогодні засаджений лісом, викликав надзвичайно серйозний резонанс. Про це знають уже не тільки в Києві, а й у всій Україні. Громада справді проти цієї забудови. І я категорично не згоден з тим, що міська рада не має підстав, аби розірвати договір оренди з компанією, яка спочатку отримала землю в оренду під будівництво медико-реабілітаційного центру. Якщо змінено проект і замість медико-реабілітаційного комплексу пропонується житлова забудова – це вже є підставою для того, щоб розірвати договір оренди, бо його умови передбачали будівництво медичного закладу, а не житлової забудови. Це означає, що 10 мільйонів гривень, якими ви лякаєте Ірпінську громаду, міська рада не повинна повертати орендарю».

Як Карплюк з Мельничуком на сесії дискутували

Відтак, Ігор Мірошниченко запропонував запровадити мораторій на будь-які будівельні роботи на цій земельній ділянці допоки не буде знайдено компромісу між громадою та забудовником, застерігши від того, аби в Ірпені не повторилася відома історія в Києві на Осокорках: «Там у забудовника були всі документи. Вони їх отримали – не питайте яким шляхом. Але не змогли там побудуватися тому, що громада рішуче виступила проти. На жаль, там була кров пролита. Я не хочу, щоб в Ірпені було та саме. Тому громада може добитися свого, забудовник – отримати своє, коли всі публічно будуть обговорювати й дискутувати про все домовлятись».

Наприкінці у «різному» знову слово взяв Богдан Мельничук: «Вибачаюся, що з багатьох питань «утримувався», оскільки не встиг ознайомитися з порядком денним. Зараз хочу головне сказати, що пропустив питання № 71 – це про поділ земельних ділянок. Ми тут чули про парк «Дубки». Значить, Соборна, 173 – це саме парк «Дубки». Я виїжджав туди, мені подобається парк. Багато відпочиваючих, багато вкладених коштів, доріжки… Але цим рішенням ми ділимо парк «Дубки» на три ділянки. Тобто, 20 соток віддається під ресторан чи кафе, як це значиться поки що у висновках земельної комісії. 26 соток – під паркову. Там більше п’ятнадцяти вікових дубів. Може комусь не вистачає ресторану на сто місць, аби виїхати туди. Це я почув на земельній комісії, на якій був присутній. Ну, й останнє. Я в Ірпені працюю 41-й рік. У мене четверо дітей. Ми з дружиною виховали трьох дочок і сина. Невже ми не маємо права купити квартиру?! Хоча б одну. У декого по сотні квартир».

Як Карплюк з Мельничуком на сесії дискутували

Володимир Карплюк: «Богдан Омелянович, ми спеціально зберемо сесію, щоб послухати вашу історію і ще раз за вас порадіти… З тих пір, як я забрав 28 жовтня у вас ключ від кабінету – ви жодного разу до мене не зайшли. Я готовий до діалогу, готовий спілкуватися, готовий вас почути. Але не тільки з трибуни заради політики, а й в кабінеті заради справи».

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *