У селі Корінф, розташованому за 300 з гаком кілометрів на північ від Нью-Йорка, американка встановила невелику сонячну електростанцію.
Облаштувати 40 сонячних панелей неподалік будинку Тоні Делорензо змусили занадто великі рахунки за електроенергію. «Раніше мені вистачало 300 доларів у місяць, але після того як кіловат удвічі подорожчав довелось заплатити 685 доларів», – розповідає мешканка села, яка часто користується джакузі. У ванну, яка розташована на відкритій веранді, Тоні Делорензо особливо полюбляє ніжитися у 20-градусний мороз. «Вода плюс 40 градусів за Цельсієм – над джакузі пар стовпом, – згадує жінка. – Ванна стоїть пуста лише влітку, решту часу вода завжди тепла – звідси і великі рахунки за електрику”.
Тоні Делорензо купила панелі в розстрочку за 47,6 тис. доларів. Оскільки селянка встановлювала сонячні батареї вперше, управління уряду штату Нью-Йорк – The New York State Energy Research and Development Authority (NYSERDA) одразу ж повернуло їй 11 тисяч доларів. Решту суми – 36 тисяч доларів – американка отримала у розстрочку на 15 років. «В свою чергу федеральне Податкове управління за ці 15 років візьме з мене податків на 13 тисяч доларів менше в якості заохочення за перехід на сонячну енергію, – наголошує Тоні Делорензо, резюмуючи, що сонячні батареї фактично обійшлись у 23 тисячі доларів, які NYSERDA дав у борг під 3,5%. Як результат, власниця СЕС платить по 144 долари у місяць. До слова, управління допомагає фінансувати енергозберігаючі технології приватних підприємців та окремих громадян.
Рахунків за електрику у Тоні Делорензо тепер немає. Електролічильник раціоналізаторки крутиться в обидві сторони. Влітку, коли витрати енергії невеликі, лічильник крутиться у зворотний бік, рахуючи скільки енергії будинок відправляє у загальну мережу, а взимку ці накопичені про запас екокіловати повертаються власниці СЕС.
Джерело: EcoTown