Взуття перетворює кожен крок у електроенергію

Взуття перетворює кожен крок у електроенергіюВчені з Університету Вісконсин-Медісон створили взуття, що перетворює механічну енергію, вироблену людиною при ходьбі, на електричну, яку можна використовувати для зарядки гаджетів, повідомляє fainaidea.com.

«Кроки людини несуть в собі багато енергії, – говорить професор машинобудування в університеті Вісконсін-Медісон Том Крупенкін. – Теоретичні розрахунки показують, що вони можуть виробляти до 10 ват. В цілому 20 ват від прогулянок – це не дрібниця, особливо в порівнянні з вимогами до потужності для більшості сучасних мобільних пристроїв. Тому ми розробляємо нові методи прямого перетворення механічного руху в електричну енергію.

Крупенкін і його соратник Дж. Ешлі Тейлор вже створили стартап-компанію InStep NanoPower.

Взуття перетворює кожен крок у електроенергію

Методика зворотного електрозмочування розроблена Крупенкіним, включає струмопровідну рідину, яка взаємодіє з покриттям з наноплівки для отримання енергії. Подібний механізм уже був опублікований професором в 2011 році, але тоді частота необхідних кроків була високою настільки, що проста людина не здатна стільки робити.

Тому дослідження продовжилося, в результаті чого команда озброїлася пристроєм барботером, який зміг подолати розрив. Він складається з рухомих частин і двох тонких пластин, між якими ходить рідина. У нижній пластинці є невеликі отвори, вони дозволяють під тиском вводити газ і тим самим утворювати бульбашки. Вони, стикаючись з верхньої платівкою – вибухають. Енергія від цих мінівибухів штовхає струмопровідну рідину туди-сюди і генерує тим самим електричний заряд.

Взуття перетворює кожен крок у електроенергію

Дослідники стверджують, в процентному співвідношенні подібний механізм вбудований в кросівки може виробляти енергії більше, ніж ГЕС. Теоретично, вчені розцінюють можливість вироблення до 10 кВт.

Таке взуття вже має непогане майбутнє: воно стане в пригоді не тільки простим користувачам, а й військовим, польовим лікарям-миротворцям і людям з малорозвинених країн. Енергії, що виробляється технологією, вистачить на зарядку дрібногабаритних гаджетів і предметів, що вимагають більше енергії: рацій, ліхтариків, невеликих обчислювальних приладів.

Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *