Врятований в Ірпені єнот Проня обжився на Русанівці (+ ФОТО)

Єнот-полоскун Проня та його опікуни, які чемно вигулювали тваринку на повідку вздовж Русанівського каналу, – розповіла історію врятованого звірка Ольга Коростильова. –  Поки шоковані кияни робили фото, я розпитувала, навіщо дику істоту перетворили на домашню. Історія і сумна, і оптимістична. «Єнота знайшов в Ірпені наш син-поліцейський, коли опрацьовували місто після деокупації. Взагалі дитинчат було п’ятеро, дуже маленькі, серед руїн. Син забрав одного і привіз додому. Сказав: «от вам Проня Батьківна», – розповідає жінка Алла.

Потім виявилося, що єнот – хлопчик, та він не мав заперечень щодо жіночого прізвища і родини, яка стала для нього сім’єю. Проню привезли до ветеринара, зробили щеплення та документи і стали шукати зоопарк, де б погодилися забрати малюка.  Скрізь відмовлялися, а Проня тим часом підростав.

Його вигулювали, паралельно він вчився жити в соціумі та звичайній квартирі. Спить він залежно від настрою – інколи у шафі, а інколи з опікунами – Аллою та її чоловіком Михайлом.

Годують єнота собачім кормом, є в нього, як у гурмана,  і свої уподобання  – креветки, усякі горішки і польський сир Мааздамер.

Проня відгукується на ім’я і розуміє, коли його звуть на прогулянку. Він обожнює воду  і з великим задоволенням плаває, хоча через поводок – не дуже далеко. У єнота є улюблені іграшки, пластикові та м’які; серед них він особливо виділяє зубну щітку)

Коли тваринка трохи підросла, її  нарешті погодилися взяти в один із зоокуточків – на тиждень, щоби подивитися, як вона себе поводитиме.

«Ми його привезли разом із кормом і всіма іграшками. На другий день не витримали і поїхали, щоби обережно, не показуючись на очі, подивитися на нього. Проня здалеку упізнав сина. Він почав несамовито цокотіти, кинувся йому на руки, почав його облизувати.  І ми не змогли його залишити», – розповідає Алла, поки Проня обслідує хащі каналу.

Вдома єнот, як дитина, трошки шкодить, але коли виходить зустрічати хазяїв з роботи і цілує їх, йому усе прощають.

Єнот на каналі визвав справжній фурор. Один із рибалок спитав, чи можна дати йому рибку. Проня пововтузив її в мулі, кинув і спробував погризти вудку рибака. А коли забавку відібрали, він почав щось швидко рити у воді, витяг жабку і блискавично її проковтнув (вибачте, зоозахисники, але ми усі – харчовий ланцюжок)). Я також його пофоткала і пішла далі, поки він не з’їв мої палиці. А мені ж ще треба шукати інші історії.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *