Вітрогенератор із сонячними панелями живитиме електроенергією багатоповерхівку

Вітрогенератор із сонячними панелями живитиме електроенергією багатоповерхівку

На даху 12-поверхового житлового будинку в Берліні встановили пристрій WindRail – вітрогенератор із сонячними панелями. Його розробили конструктори та інженери зі Швеції спеціально для застосування в містах – саме міста споживають 75% усієї виробленої енергії, на них же припадає 60% викидів вуглекислого газу.

Зазвичай, на багатоповерхівках у великих містах замало місця для стандартних систем з вироблення відновлюваної енергії.

«Центральна частина даху вже зайнята під інші інженерні споруди», – каже 39-річний шведський економіст і інженер, який розробив WindRail, Свен Колер. 

Саме тому Свен розташував свій пристрій на краю даху. Пристрій виробляє електроенергію наступним чином: вітер дме крізь модуль трикутного перетину, приводячи в рух ротори турбіни. У вітряну погоду він може виробляти не менше 1000 кіловат*годин на рік. Цього достатньо, щоб 500 разів запустити пральну машину. Електрика, що виробляється вітрогенератором на даху, забезпечує роботу ліфтів, освітлення і вентиляцію багатоповерхівці в Берліні.

Вітрогенератор із сонячними панелями живитиме електроенергією багатоповерхівку

Проте подібні вітрогенератори не скрізь будуть ефективними, особливо в містах, де швидкість вітру зазвичай нижча, ніж в сільській місцевості, а його напрямок складніше передбачити.

«Різна форма будівель теж впливає на силу вітру», – говорить Колер. 

Щоб WindRail працював ефективно, його потрібно встановити на висоті не менш, ніж 8 метрів. Чим вище будівля, тим більша швидкість вітру. Відповідно, більшою буде кількість чистої електроенергії, якою користуватимуться мешканці будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *