Іще недавно ситуація зі знищенням лісу в Румунії була значно гірша, ніж в Україні, повідомляють «Новини України». Ніхто не очікував якихось змін, крім природоохоронних організацій… Хоча вони, напевно, теж не чекали на такий раптовий успіх у своїй діяльності.
Влітку 2015 року міжнародна природоохоронна організація Greenpeace провела моніторинг незаконної вирубки лісів у Румунії.
Результати дослідження за період 2013-2014 роки були вражаючі:
– в Румунії за одну годину зникають три гектари лісу;
– понад мільйон кубічних метрів лісу вирубано незаконно;
– зафіксовано принаймні 45 тисяч випадків незаконної вирубки лісів (удвічі більше ніж за період 2009-2011 рр.;
– незаконні вирубки завдали матеріального збитку в майже 52,1 мільйонів євро;
Аналіз, проведений румунською владою, виявив, що в основному випадки незаконної вирубки лісів припадають на повіти:
– Арджеш – 12,85% випадків вирубок по всій країні (5 851 випадків) ,
– Бакеу – 7,77% (3 538 випадків),
– Муреш – 7, 36% (3 351 випадків).
В цілому, однак, Трансільванія є основним джерелом незаконної вирубки дерев, майже 80% від загального збитку, заподіяного в Румунії в період 2013-214 роки. “На три округи – Клуж, Альба і Марамуреш припадає 78% від обсягу незаконно заготовленої деревини на національному рівні: на повіт Клуж припадає 37% від загального числа, Марамуреш Alba – 23% і 18% відповідно”, – говориться в доповіді Валентина Salageanu, координатора організації Greenpeace в Румунії.
У листопаді 2015 року Європейська комісія закликала Румунію припинити незаконну вирубку лісів. Розпорядження ЄС було скероване також в адресу підприємств, які порушують ці правила, а конкретно – австрійської компанії Schweighofer Holzindustrie. Компанія Schweighofer віддавна має проблеми щодо легальності заготівлі лісу. До речі, зараз триває будівництво лісопильної фабрики компанії в Коломиї (Україна).
Європейська комісія пригрозила Румунії міжнародним судом і величезним штрафом.
Словом, такого підходу наразі дуже бракує в Україні!