ВЕСЬ ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ – НА ЕЛЕКТРОТЯГУ!

Більшість робітників, службовців, студентів і школярів добираються до місця призначення громадським транспортом. Ось і я, в робочі дні, долаю 10-ти кілометрову дистанцію, спочатку в маршрутці, а потім йду пішки до будинку, де розташована редакція. Коли проїжджаю станцію метро «Академмістечко» в Києві, вражає скупчення маршруток і таксі в цьому транспортному вузлі. Перенасичення вихлопними газами, за будь-якої погоди, змушує масу людей прикривати носа й рота, аби не дихати цим смородом.

ВЕСЬ ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ – НА ЕЛЕКТРОТЯГУ!

Не хочу відхиляти свою думку в напрямку вартості пального і систематичного (щонайменше, раз на рік) підвищення цін на проїзд, ця тема потребує окремої розповіді, хочу сказати наступне. Більше трьох років в Україні посиленими темпами розвивається «зелена» енергетика. Майже щодня впроваджуються нові успішні проекти, динаміка зростання встановленої потужності сонячних і вітроелектростанцій стрімко зростає.

У цьому новому екологічно виправданому напрямку особливе місце займає перехід автомобілів з ДВЗ на електричну тягу. Дорогами  України їздять більше 3000 електромобілів, хоча рік тому їх було у двічі менше. З огляду на, що в Києві при населенні в 2 млн. 800 тис. чоловік, і на кожного 4-го припадає автомобіль, давно назріла проблема електрифікації транспорту – у першу чергу громадського. Але, на жаль, навіть в найближчій перспективі це питання не стоїть на часі в міській адміністрації.

Як тут не позаздрити Китаю, країні з рекордним населенням, де інтенсивно ведуться економічні перетворення, у тому числі і щодо захисту навколишнього середовища, за допомогою переведення громадського автотранспорту на електричну тягу.

27 грудня 2017 року адміністрація міського транспорту Шеньчженя оголосила про завершення переходу свого автобусного парку на електротягу. Жоден міський автобус тепер не забруднює повітря.

Реформа муніципального транспорту в Шеньчжені була завершена в намічені терміни. Відтак, усі 16 359 автобусів тепер їздять на електриці, а не на дизельному паливі. Це вражаюче досягнення! Для порівняння, уявіть собі, що автобусні парки Нью-Йорка, округу Лос-Анджелес, Нью-Джерсі, транзит приміського Чикаго і Торонто (5 найбільших північноамериканських автобусних парків) оснащені електроприводом, і їхня загальна кількість все одно менша, ніж електрифіковано автобусів в Шеньчжені.

ВЕСЬ ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ – НА ЕЛЕКТРОТЯГУ!

У мега-місті Шеньчжень проживає понад 12 мільйонів жителів, і його розглядають як Силіконову долину Китаю, де розміщуються представництва великих інтернет-компанії, безліч стартапів і представництва найбільшого в Китаї виробника електротранспорту – BYD.

Перехід на електробус був довгим, тому що в 2009 році Шеньчжень був обраний в якості одного з тринадцяти міст для пілотної програми нових енергетичних транспортних засобів.

Шеньчжень послідовно наполягав на електрифікації свого автобусного і таксопарку. У 2017 році місто надало субсидії для електричних автобусів і зарядних пристроїв на загальну суму 3,3 млрд. юанів ($ 490 млн).

Такий чималий парк електробусів потребує відповідної інфраструктури. Зараз в Шеньчжені діє 510 станцій зарядки із загальною кількістю зарядних точок – 8000. Завдяки ним місто одночасно може зарядити майже половину своїх електробусів. Для зарядки одного акумулятора потрібно приблизно 2 години. За день одна така точка може обслужити до 300 одиниць електротранспорту.

ВЕСЬ ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ – НА ЕЛЕКТРОТЯГУ!

Тепер електричні автобуси можуть економити на 72,9% більше енергії, ніж нинішні дизельні автобуси. Це означає, що автобусний парк Шеньчженя економитиме близько 345 000 тон палива на рік і скоротить викиди вуглекислого газу на 1,35 мільйона тонн на рік. Електротаксі дозволять заощадити ще приблизно 116 000 тонн палива на рік і скоротити викиди вуглекислого газу на 453 913 тонн в рік.

Слід, однак, пам’ятати, що в той час як автобусний парк Шеньчженя величезний, це лише частина зусиль, спрямованих в Китаї для електрифікації автобусів. У 2016 році в Китаї було продано більше 115 000 електричних автобусів. У той час як Шеньчжень є першим великим містом, яке отримало міжнародне визнання. У 2018-2020 роках передбачено, що багато інших міст в Китаї, наслідуючи приклад Шеньчженя переведуть свій громадський транспорт на електричну тягу.

 Микола КІТАЄВ

Джерело: savenergy.info

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *