Вечір Миколи Кузьменка в Ірпінському музеї

19 квітня в Ірпінському музеї відбувся вечір пам’яті Миколи Кузьменка. Життя талановитого молодого публіциста та громадського діяча раптово і трагічно обірвалося у вересні 2015 року.

Вечір Миколи Кузьменка в Ірпінському музеї

Микола народився 1988 року в Іркутській області. Невдовзі після його народження батьки хлопця переїхали жити в Ірпінь. Тут він закінчив 17-ту школу, економічний коледж та податковий університет. Юрист за фахом, він захоплювався літературною творчістю, проблемами екології та ніколи не був байдужим до громадської діяльності. Зокрема, захистив дипломну роботу на тему екологічного оподаткування. В цій роботі було розкрито питання зменшення соціального податкового навантаження та запровадження прямих податків з власників виробництв, що забруднюють навколишнє природне середовище. На його думку, це змусило би господарів шкідливих підприємств зменшити надмірний викид шкідливих речовин та раціональніше використовувати  природні ресурси.

Микола Кузьменко написав та видав три художні романи – «Дно», «День, що починається не сьогодні» та «Земля дерев» (останній твір здобув літературну премію імені Олеся Ульяненка).

Редагував та сприяв виданню книги «Чорні рока Миргородщини» під авторством Олександра Джуня. Також активно співпрацював з журналом «Оксамит».

Згадувалося також, що Микола був організатором поїздок до Чорнобильської зони відчуження. Саме про неї він зняв фільм, яким і був продемонстрований участникам вечора.

Вечір Миколи Кузьменка в Ірпінському музеї

Виступаючи на вечорі Анатолій Зборовський, Євгенія Антонюк, Тамара Маркелова, співавтор фільму Денис Тимошенко, мама Миколи Оксана Сластьоненко говорили про нього як про чуйну допитливу людину, готову завжди прийти на допомогу, творчу особистість, яка завжди мала багато проектів і готова була до їхньої реалізації.

Микола, на жаль, рано пішов з життя, але пам’ять про нього назавжди лишиться в спогадах тих, хто його знав, в його книгах та фільмах. Його життя – це яскравий приклад, як за короткий проміжок часу можна зробити так багато для людей, щоби тебе пам’ятали завжди.

Автор: Зореслав ЗАМОЙСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *