Вечір Івана Низового в Ірпінському музеї

Вечір Івана Низового в Ірпінському музеї Суботній вечір 8 липня зібрав в Ірпінському міському музеї зустріч пам’яті Івана Даниловича Низового – українського поета, прозаїка, публіциста та громадського діяча.
Ініціаторами проведення вечора пам’яті стали гість Ірпеня зі Львівщини, редактор газети «Народна думка» Роман Смілка та директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський.
В цьому році виповнюється 75 років з дня народження Івана Низового. Він є непересічною особистістю. Народився в часи воєнного лихоліття на Сумщині. Війна лишила його без батьків.
Попри складнощі життя він закінчив заочно факультет журналістики Львівського університету, та став працювати журналістом на Львівщині. Там і почався його творчий шлях.
Проте вже невдовзі він перебирається до Луганська, де і мешкає все своє подальше життя.

Вечір Івана Низового в Ірпінському музеї
Працюючи в обласній газеті «Молодогвардієць», починає активно друкуватися, і невдовзі стає членом Спілки письменників України. Уся його творчість, за винятком першого вірша, лише українською мовою. Проте, його проза та вірші перекладалися англійською, польською, чеською, татарською та іншими мовами.
У творчості Івана Низового 2000-х років можна побачити багато передбачень нинішніх трагічних подій на Сході України.
Останнім місцем роботи для Івана Даниловича стала посада директора Луганської обласної бібліотеки імені Горького. Помер Іван Низовий у вересні 2011 року. Похований в Луганську. Його дружина Ліна Петрівна та донька Леся з початком війни стали переселенцями. Мешкають нині в місті Городок Львівської області.
Присутні переглянули коротенький фільм про останні роки життя Івана Низового.Вечір Івана Низового в Ірпінському музеї
Хоча більша частина творчості Низового є громадянською, він має й доробок ліричних віршів. Ряд поезій присвячено Ірпеню. Тут митець бував не один раз, зокрема й в Будинку творчості письменників.
Як добре, що на світі є Ірпінь

В сосновім шумі

І сумніву легенька світла тінь

В твоїй задумі.

І ледь наївна зваженість твоя

У русі й слові,

І смертний гріх оцей в ім’я

Життя й любові!

Такого вірша присвятив Ірпеню Іван Низовий у 1995-му році.

Автор: Зореслав ЗАМОЙСЬКИЙ

One thought on “Вечір Івана Низового в Ірпінському музеї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *