В заплаві Ірпеня родючий грунт замінюють сміттям

В обідню пору до редакції «Зорі Приірпіння» пролунав тривожний дзвінок від громадського активіста Володимира Попереченка – із заплави річки Ірпінь (навпроти від Водоканаду, неподалік скандального будівництва на Єсеніна) вивозять родючий грунт, а замість нього засипають сміття.

Невдовзі наш кореспондент прибув на місце події. Картина була наступна. На великому розрівняному пустирі стояли трактор, екскаватор і вантажівка «КамАЗ», яку блокували активісти-екологи.

В заплаві Ірпеня родючий грунт замінюють сміттям

Від екскаватора від’їжджала навантажена грунтом вантажівка «SCANIA», яку невдовзі перехопили патрульні міліції.

В заплаві Ірпеня родючий грунт замінюють сміттям

«КамАЗ» блокували активісти. Як розповіли Ірпінський активіст Володимир Попереченко та інспектор державної екологічної інспекції Київської області Кирило Мороз, водія «застукали на гарячому», коли він вивантажував сміття на цій земельній ділянці. Активісти блокували машину. За їхніми словами водій «КамАЗа» спочатку спробував на них наїхати – потім один з присутніх екологів Володимир Мостовий давав з цього приводу свідчення прибулим працівникам поліції. Відчувши незворушність активістів, водій вантажівки кинув свою машину й пішов з місця події.

В заплаві Ірпеня родючий грунт замінюють сміттям

Тим часом працівники поліції затримали й допитували водія «SCANIA», який вивозив родючий грунт з цієї ділянки. Сивочолий чоловік розповів, що він возить грунт для облаштування нового парку. Хто власник ділянки не знає, лише знає, що його найняв для виконання цих робіт підприємець Микола Куровський – всі відповідні документи мають бути у нього.

В заплаві Ірпеня родючий грунт замінюють сміттям

Невдовзі Куровський також прибув на місце події. Він підтвердив, що це його машини вивозять землю для облаштування парку. Зі слів Миколи Броніславовича, на виконання цих робіт укладено відповідний договір. Тільки-от не зміг згадати Куровський між ким саме. Спочатку сказав, що між власником земельної (якого він не знає) і його машиною. Тоді я назвав прізвище власника цієї ділянки – Олександра Шубіна і перепитав щодо іншої сторони договору: Куровський чи його машина? Куровський сказав, що справді таки він (а не його машина) укладав договір на вивезення землі з цієї ділянки. Тільки-от немає зараз його з собою, аби показати представнику ЗМІ. Мовляв, зайдіть завтра, або попросіть у поліції. За словами Куровського, три дні тому громадські активісти вже блокували його машину, але суд визнав його правоту.

Словом, редакція «Зорі Приіріпння» ловить на слово підприємця і члена Виконкому Ірпіньради Миколу Куровського щодо вищезгаданого договору. Стосовно подій триденної давнини присутній на ній громадський активіст-еколог Володимир Мостовий сказав наступне: тоді також блокували машину за вивезення чорнозему, викликали поліцію, приїхав Куровський. Правоохоронці зазначили, що немає відеофіксації факту вивезення землі – отже відсутня доказова база. Відтак, довелося відпустити водія й машину. Сьогодні ж всі ці дії екологи записали на відео. Тож, що називається, поживемо-побачимо – чим закінчаться сьогоднішні розбірки довкола цієї скандальної ділянки розміром 9,6 га (цільове призначення – «ведення особистого селянського господарства») у зручному місці біля траси Ірпінь-Романівка-Київ.

Про неї мені вже випало писати два роки тому (публікація під назвою «Чий «Олімп» вознесеться в заплаві Ірпеня»). Тоді директор фірми-власника Олександр Шубін запевняв, що роботи ведуться з метою рекультивації грунту, який нікуди не вивозиться й переміщується виключно у межах даної ділянки. Щоправда, сьогоднішнє затримання 24-кубової вантажівки за її межами, м’яко кажучи, не вписується в таку теорію. Втім, це вже справа правоохоронних органів.

Думаю, що їм також, і всій громадськості загалом буде цікавою також почути й іншу думку з цього приводу. Активіст-еколог Володимир Мостовий змалював таку картину цих подій. Вивозиться й продається родючий шар грунту. Натомість на це місце завозиться на утилізацію сміття, по факту, далеко не все будівельне (це вже непоганий заробіток). Унаслідок чого потім будь-яка об’єктивна екологічна інспекція підтвердить, що ця земля вже непридатна для ведення селянського господарства. Відтак, є підстава для зміни цільового призначення – наприклад, під багатоповерхове будівництво з квартирами на продаж. От тільки яка з цього користь громаді?

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *