В Ірпінь завезли польові кавуни

В Ірпінь завезли польові кавуни

Адже ця найбільша ягода може бути дуже корисною, або ж навпаки, нітратною бомбою, яка серйозно може підірвати ваше здоров’я. Жителів Ірпеня порадуємо, що вчора прямо з херсонського баштану в місто прибула чиста партія солодких «колобків». 

В Ірпінь завезли польові кавуни

Вже багато років поспіль цей корисний продукт постачає до Ірпеня з села Михайлівки Скадовського району Дмитрович, який не лише має відповідний дозвіл, а не одні «зуби з’їв»  на кавунах.  Продаються вони з машини в Ірпені біля школи №12, напроти центрального входу, з 8 години до 19-ї, по 4 гривні за кілограм.

В Ірпінь завезли польові кавуни

А тепер дамо кілька порад, як вибрати добрий кавун. 

В Ірпінь завезли польові кавуни

Стиглий кавун вміє «плавати»

Мабуть ви знаєте що сухий хвостик не завжди є індикатором стиглості. Треба попробувати на звук, у зрілого кавуна він чистий і дзвінкий, у нестиглого — глухий. А ще якщо стиснути кавун біля вуха, то стиглий потріскуватиме. А найдостовірнішим тестом буде повірка солодких «колобків» на плавання. Стиглий кавун у воді не тоне, а незрілий йде на дно.

Ніколи не купуйте кавуни з пошкодженою кіркою. І не пропонуйте продавцеві вирізати шматок з вашого кавуна, щоб продемонструвати його смак і якість, якщо Ви не збираєтеся самі (чи не самі) з’їсти його весь одразу.

В Ірпінь завезли польові кавуни

Справа в тому, що на солодкій, нагрітій сонцем поверхні, бактерії розмножуються неймовірно швидко. Достатньо невеликого пошкодження шкірки, щоб кавун викликав у вас шлунково-кишковий розлад. Саме тому рекомендується вимити кавун з милом, перш ніж його розрізати. Ніколи не зберігайте розрізаний, або недоїдений кавун при кімнатній температурі. Це теж саме, що купити пошкоджений плід. Якщо не доїли кавун, приберіть його в холодильник…

Як вибрати кавун без нітратів?

В Ірпінь завезли польові кавуниЩоб відрізнити кавун, вирощений природним шляхом від «нітратного», потрібно подивитися на м’якоть. М’якоть нітратного кавуна насичена червоним кольором з легким фіолетовим відтінком, а волокна, що йдуть від центру до кірки, жовтого кольору. У хорошому кавуні вони білі.

Розрізавши кавун, зверніть увагу на зріз — у нітратного кавуна він буде рівним, глянцевим, а у справжнього — зернистим.

Щоб ще більше убезпечити себе від покупки накачаного нітратами кавуна, не радимо вам купувати «ранні», скоростиглі плоди. Варто почекати настання до серпня, який вже власне й настав. Тоді ймовірність того, що ви купите «натуральний» кавун, значно підвищується.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *