В Ірпені виявлено кашлюк. Як боротися з ним

Як повідомляється на сайті КОДА, у Київській області за період з 14 серпня по 20 серпня 2015 року вперше  виявлено 21 хворий на туберкульоз та 1 хворий на ВІЛ/СНіД. Померло – 1 хворий на туберкульоз та 3 хворих на ВІЛ/СНіД.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (211 випадків) та вірусні гепатити (2 випадки вірусного гепатиту А, 1 випадок гепатиту С) носить спорадичний характер.

В Ірпені виявлено кашлюк. Як боротися з нимВ Ірпені було виявлено два випадки кашлюка.

В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

Спеціалістами Держсанепідслужби області перевірено 36 об’єктів.

Фахівцями Головного управління Держсанепідслужби у Київській області та його структурних підрозділів прочитано 29 лекцій, підготовлено 15 санбюлетнів, 1 публікація у ЗМІ.

Проведено 201 дозиметричний замір гама-фону в контрольних точках  на території населених пунктів області. За даними замірів середній рівень гама-фону на території Київської області складає 9 мкР/годину і перебуває у межах – від 7 мкР/годину до 11 мкР/годину, що не перевищує природного фону. Проведено 28 радіометричних досліджень харчових продуктів, відхилень від норми не зафіксовано.

В Ірпені виявлено кашлюк. Як боротися з ним

Кашлюк – гостре інфекційне захворювання, що характеризується помірною інтоксикацією і розвитком нападів судорожного кашлю.

Збудник кашлюку – бактерія, звана бордетелою. Вона дуже нестійка в зовнішньому середовищі, швидко гине при висушуванні.

Джерело інфекції – хвора людина всі дні захворювання, особливо в перші тижні. Особливо небезпечні хворі діти – підлітки і дорослі, у яких хвороба протікає легко і вони не ізолюються.

Інфекція розповсюджується повітряно-краплинним шляхом.

Кашлюк є одним з самих заразливих захворювань. При контакті з хворим у сприйнятливих людей хвороба розвивається в 90-100% випадків. Частіше хворіють діти дошкільного віку. Близько 5% захворювання доводиться на дорослих людей.

Процес розвитку захворювання

Бактерії упроваджуються в слизисту оболонку верхніх дихальних шляхів, де і починається запалення із збільшенням утворення слизу. Слизово-гнійні пробочки закупорюють просвіт дрібних бронхів і порушують функцію дихальних шляхів.

Перенесене хвороба і вакцинація не забезпечують довічної неприйнятності до нього. Тому можливі повторні захворювання у дорослих.

Інкубаційний період продовжується від 2 до 14 днів.

Симптоми кашлюку

Захворювання починається з нездужання, погіршення апетиту, нежиті, невеликого підвищення температури і слабкого кашлю, який зберігається впродовж 1-2 тижнів, надалі чого його частота і інтенсивність починають посилюватися. В кінці нападів кашлю наголошується, особливо у малюків раннього віку, затяжне, часто болісне утруднення вдиху, відбувається виділення в’язкої склоподібної мокроти, іноді буває блювота. Під час нападу кашлю дитина збуджена, обличчя синюшного кольору, вени шиї розширені, язик висовується з рота, вірогідне кровохаркання і носова кровотеча, зупинка дихання. Кашель, напади якого повторюються від 5 до 50 в день, триває впродовж 2-4 тижнів. Потім частота і інтенсивність кашлю зменшуються, хоча кашель продовжується ще впродовж 2-3 тижнів.

У дорослих і малюків старшого віку хвороба протікає менше важко і супроводжується ознаками вираженого, наполегливого бронхіту.

Ускладнення

Запалення легенів.

Розпізнавання захворювання

Достовірне розпізнавання захворювання вірогідне шляхом виділення збудника захворювання з носоглотки шляхом узяття слизу із задньої стінки глотки сухим тампоном з негайним посівом її на живильне середовище. Чашку з посівом поміщають в термостат, а при транспортуванні ретельно оберігають від охолоджування. Проте виділити бордетелли можна лише в перші тижні захворювання (90% випадків). На 5-му тижні захворювання це вже не вдається.

Лікування кашлюку

Лікування найчастіше проводиться удома. На початку захворювання ефективний еритроміцин. В період нападоподібного кашлю він не допомагає. Основне значення в лікуванні мають режим, свіже повітря, спокійна обстановка, хороше живлення і вітаміни. Необхідно іграми відволікати хворого малюка від кашлю, більше знаходитися на свіжому повітрі. Показані відхаркувальні засоби.

Госпіталізації підлягають хворі з сімей, де є новонароджені і діти старшого віку, не вакциновані проти кашлюку.

Ізоляція хворого кашлюком продовжується 25 днів з початку захворювання за наявності 2-ух негативних результатів бактеріологічного дослідження, без нього – не менше 30 днів з дня захворювання.

Попередження кашлюку

Всім дітям з 3 місяців проводиться курс вакцинації проти кашлюку, що складається з 3 ін’єкцій вакцини АКДС з інтервалом в 1,5 міс. Ревакцинацію роблять через 1,5-2 роки надалі курсу вакцинації. Вакцинація в 70-80% попереджає хворобу, або ж вона протікає в легкій формі.

Діти до 7-річного віку, що стикалися з хворим, але не хворіли на кашлюк, підлягають відокремленню впродовж 14 днів з моменту останнього контакту з хворим. Якщо хворий залишений удома, відокремлення припиняється до моменту закінчення його ізоляції. Всі діти, що знаходилися у контакті з хворим, підлягають обстеженню на наявність збудника.

Матеріал подається в порядку інформування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *