В Ірпені виявлено гепатит В

В Ірпені виявлено гепатит ВЩороку понад півмільйона людей помирають від гепатиту В та його ускладнень. Більше 240 мільйонів людей мають хронічну форму. І поки немає тенденції до зниження інфікування, навпаки, щороку реєструється все більше випадків.

За період з 8 по 14 травня 2015 року в Ірпені було виявлено два випадки гепатиту В.

Це захворювання належить до групи вірусів, що вражають клітини печінки. Вірус вбудовується в них, в результаті чого їх атакує власна імунна система людини. Після цього розвивається інтоксикація організму, порушуються функції печінки.

Після інфікування проходить певний проміжок часу, інкубаційний період. В середньому він триває близько трьох місяців, але в деяких випадках може збільшуватися, досягаючи півроку.
Спочатку розвивається гостра форма захворювання. Далі можливі кілька варіантів:
1. Захворювання проявляє себе, хворий звертається до лікаря, і починає лікування. Віруси знищуються, печінка поступово відновлюється.
2. Симптомів немає або людина не звертається до лікаря, але захворювання самостійно виліковується, печінка відновлюється протягом півроку.
3. Імунітет не справляється, захворювання переходить у хронічну стадію з хвилеподібним перебігом і регулярними загостреннями. Клітини печінки не встигають відновлюватися, в результаті чого можуть з’явитися серйозні ускладнення.

Вірус гепатиту В міститься у всіх фізіологічних рідинах тіла інфікованої людини. Кров, лімфа, слина, сеча, кал, сперма, грудне молоко – всі вони певною мірою несуть в собі збудників захворювання. Найчастіше зараження відбувається при контакті «кров – кров», причому, досить, щоб на шкірі або слизовій людини було лише невелике ушкодження. Тому найчастіше зараження трапляється в таких випадках:

1. У манікюрних, спа-і тату- салонах, а також при проведенні медичних процедур, пов’язаних з порушенням цілісності шкіри.

2. При переливанні крові, плазми та препаратів на їхній основі.

3. При вживанні ін’єкційних наркотиків.

4. При незахищених статевих актах, особливо, анальних, пов’язаних з вищим ризиком мікротравм.

5. Від зараженої матері до плоду, найчастіше – під час пологів.

6. У побуті, від заражених родичів або співмешканців через предмети загального користування (манікюрний набір, бритви, ножиці і так далі).

Переконатися в тому, що людина хвора на гепатит, досить просто. Для цього використовується декілька типів аналізів. Перші шукають в крові, рідше – інших рідинах тіла, антитіла, сформовані імунітетом. Це досить простий метод, який не вимагає складного і дорогого обладнання або реактивів. На його основі навіть розроблені прості домашні тести.

Щоб уберегтися від зараження гепатитами, необхідно дотримуватися нескладних правил профілактики гепатиту. Вона може складатися з двох напрямків:
1. Вакцинування. Зараз існують декілька типів препаратів, які формують стійкий і тривалий імунітет.
2. Зменшення ризиків. Не менш важливо безпечне поводження, що зменшує ризик зараження. Для цього необхідно виключити випадкові зв’язки, використовувати бар’єрні методи контрацепції, а також при проведенні будь-яких потенційно небезпечних процедур стежити, щоб були використані одноразові або стерилізовані інструменти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *