В Ірпені відбувся екологічний фестиваль проти забудови парку Стельмаха

Історія боротьби за збереження парку Михайла Стельмаха (розташований на перетині вулиць Северинівська та Натана Рибака) триває ще з 2011 року. Тоді люди вперше повстали проти свавілля забудовників, які забажали «викосити» 7 гектарів лісу задля будівництва висоток.

Після чого були ще кілька спроб під різними приводами «відкраяти» ту чи іншу частину парку. Але повсякчас на заваді забудовницьким намірам ставали активісти. Один із них, Лаврентій Кухалейшвілі, під час екологічного фестивалю розповідав про історію цього парку.

До слова, цей природній парк залишається зеленим і створює прохолодний затишок у нинішню спеку попри відсутність тротуарної плитки, газонної трави (з її поливом), пунктів прокатів і т. ін., притаманних кільком «цивілізованим» паркам і скверам в Ірпені.

На прикладі фестивалю у парку Михайла Стельмаха Громада показала, як може сама, без допомоги влади облаштувати відпочинок та дозвілля, не витрачаючи бюджетні кошти. Небайдужих людей організували місцеві жителі – Олексій Дашковський і Денис Тимошенко. Запросили акторів, знайшли спонсорів, які частували присутніх бутербродами та прохолодними напоями.

Фестивалю передувала толока. Люди прийшли й зібрали сміття, яке, на жаль, попри пропаганду збереження довкілля, залишається гострою проблемою. Потім відбулася цікава програма, насамперед, цікава для дітей: майстер-класи, малюнки, конкурси, квести… Задоволені дітлахи отримували призи та разом з дорослими слухали концертні виступи. Бурхливими оплесками вітали гостомельський хор «Криниця», ганцівниць студії східного танцю «Гюрем», дитячий танцювальний колектив з Білої Церкви.

Голова Благодійного фонду «Крила перемоги» Вікторія Крамаренко від Всеукраїнського жіночого руху «Жінки за Вільну Україну» роздавала дітям книги українською мовою. До слова, цих чудових українських книжок вже роздано 8 тисяч – переважно дітям на Сході України.

Вікторія Крамаренко народилась і виросла в Ірпені, тому для неї тема збереження зелених зон міста не байдужа. Вона подякувала організаторам фестивалю за проведення екофестивалю та нагоду долучитися до цієї благородної справи і в нашому Приірпінні. «Надзвичайно важливо з малечку прививати любов до рідної землі й природи заради збереження нашого майбутнього та довкілля», – зазначила Крамаренко.

Ірпінська поетеса й художниця Вікторія Козак під час екологічного фестивалю продавала свої картини. Виручені кошти передали на благодійні справи – купити подарунки для дітей з обмеженими можливостями. Завершився екологічний фестиваль виступами рок-колективів з Києва.

Даний захід переконав у своїй дієвості й потрібності. Для цивілізованого світу проведення екологічних фестивалів з метою запобігання винищенню парків і зелених зон – звична практика. Відтепер вона започаткована і в нашому Ірпені. Люди, які минулої суботи прийшли відпочити й розважитися в парку Михайла Стельмаха, одностайно проголосували за те, аби продовжити цю традицію й надалі, а також проти будь-якої забудови у цьому природньому незайманому місці – зелених легенях нашого Ірпеня.

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості екофестивалю в парку Михайла Стельмаха

 

One thought on “В Ірпені відбувся екологічний фестиваль проти забудови парку Стельмаха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *