Український літак Ан-32 може літати на біопаливі

Український літак Ан-32 може літати на біопаливіУкраїнські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива. Відповідний документ виданий індійським Центром визначення льотної придатності та сертифікації військових літаків (Centre for Military Airworthiness and Certification, CEMILAC).

Як передає wing.com.ua, пальне для Ан-32 міститиме 10% біопалива, виробленого з насіння і плодів декількох видів місцевих дерев. ВПС Індії прийняли таке рішення на основі серії випробувань, які пройшли в 2018 році.

«Обсяг цих перевірок повністю відповідає міжнародним авіаційним стандартам. Сьогоднішнє схвалення стало підтвердженням ретельних перевірок на використання біопалива місцевого виробництва», – каже речник ВВС капітан Анурапа Баннерджі.

Авіаційне біопаливо було розроблене індійським Інститутом Нафти в місті Дехрадун в 2013 році. У липні 2018 року головком ВПС Індії маршал Дханоа дозволив почати випробування такого палива на військово-транспортних літаках. Його застосування дозволить знизити залежність країни від викопних видів палива, запаси яких в Індії невеликі. Для виробництва біопалива підходять рослинні олії, які можна отримати з насіння і плодів таких дерев, як ятрофа (Jatropha), салове дерево (shorea robusta), нім (azadirachta indica), мадука довголиста (madhuca longifolia), каранджа (pongamia pinnata), гарцинія індійська (garcinia indica). Ростуть вони часто в передгір’ях і джунглях, де живуть представники місцевих племен. Влада вважає, що збір насіння і плодів для виробництва біопалива сприятиме економічному розвитку цих територій.

Можливість використання біопалива розглядає й індійська цивільна авіація. У 2018 році відбувся перший комерційний політ на біопаливі, який виконав авіалайнер місцевої авіакомпанії SpiceJet.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *