Українські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива. Відповідний документ виданий індійським Центром визначення льотної придатності та сертифікації військових літаків (Centre for Military Airworthiness and Certification, CEMILAC).
«Обсяг цих перевірок повністю відповідає міжнародним авіаційним стандартам. Сьогоднішнє схвалення стало підтвердженням ретельних перевірок на використання біопалива місцевого виробництва», – каже речник ВВС капітан Анурапа Баннерджі.
Авіаційне біопаливо було розроблене індійським Інститутом Нафти в місті Дехрадун в 2013 році. У липні 2018 року головком ВПС Індії маршал Дханоа дозволив почати випробування такого палива на військово-транспортних літаках. Його застосування дозволить знизити залежність країни від викопних видів палива, запаси яких в Індії невеликі. Для виробництва біопалива підходять рослинні олії, які можна отримати з насіння і плодів таких дерев, як ятрофа (Jatropha), салове дерево (shorea robusta), нім (azadirachta indica), мадука довголиста (madhuca longifolia), каранджа (pongamia pinnata), гарцинія індійська (garcinia indica). Ростуть вони часто в передгір’ях і джунглях, де живуть представники місцевих племен. Влада вважає, що збір насіння і плодів для виробництва біопалива сприятиме економічному розвитку цих територій.
Можливість використання біопалива розглядає й індійська цивільна авіація. У 2018 році відбувся перший комерційний політ на біопаливі, який виконав авіалайнер місцевої авіакомпанії SpiceJet.
Джерело: ecotown