У нас є цілі океани в повітрі і в небі, а Чехова сидить без води

Питання води є актуальним в планетарних масштабах. Вода – це життя! Ще кілька років назад вчені думали, що вода на землі може закінчитися. Трішки пізніше ми дізналися, що проблема не в запасах води, а в забрудненні, тобто закінчитись може питна вода. Ясна річ, що ми такими питаннями голову не забиваємо, нам вистачає своїх проблем. Поки з наших кранів тече вода.

Нещодавно Ірпінський водоканал повідомив про тимчасове припинення подачі питної води в Ірпені по вул. Чехова. В повідомленні йшлося про те, що води не буде 23-24 липня з 09-30 до 11-30 та з 13-00 до 16-00 і 25-26 липня з 10:00 до 11:30 та з 13:00 до 16:00. Причина – немає води в резервуарах у зв’язку зі ЗБІЛЬШЕННЯМ ОБ’ЄМУ СПОЖИВАННЯ води в літній період (11 тис. м3/доба).У нас є цілі океани в повітрі і в небі, а Чехова сидить без води

Насправді ж воду почали вимикати ще 21 липня вночі. Ввечері тиск дуже низький, через що не вмикаються котли та пральні машинки.

Жителі ображені тим, що на полив парків води достатньо, в той час, як мешканці мусять ходити до бюветів, щоб хоча б приготувати їжу, про душ, який є просто необхідним в таку спеку, не йде навіть годі й говорити.

Дехто навіть підозрює, що причина в збільшенні кількості жителів Приірпіння, яке останнім часом помітили всі, а багато хто навіть відчув.

Думаю, що мешканці вул. Чехова навіть вірші зараз пишуть, присвячені любові до води.

Потрібно розуміти, що водозабір будь-якої миті може зупинитися по причині, наприклад, забруднення водозабірної річки чи перевантаження водокористування або, навіть, у зв’язку з інтенсивними опадами.

Що з цим робити мають вирішувати спеціалісти. Та ніхто не забороняє нам пропонувати свої варіанти ну, або ж просто помріяти.

У нас є цілі океани в повітрі і в небі, а Чехова сидить без води

У Перу, точніше в місті Ліма, питання нестачі питної води вирішили досить оригінальним чином. Місцевий університет інженерії та технології у співпраці з креативним агентством MAYO-DRAFT FCB розробив білборд, здатний перетворювати атмосферну вологу в питну воду. Рідина з конденсатора проходить через систему повітряних і вугільних фільтрів, а потім – через установку зворотного осмосу, після чого стає придатною до вживання. Опади в Лімі рідкісні, але вологість повітря досягає 98%, тому рекламний щит може виробляти до 96 літрів води в день. Білборд встановлений на Панамериканському шосе – плодами його роботи користуються і місцеві жителі, і туристи.

У нас є цілі океани в повітрі і в небі, а Чехова сидить без води

А Террі ЛеБльо з Техасу є одним з небагатьох людей, які можуть чесно сказати, що не бояться проблем з водою, які може викликати засуха. А все тому, що у нього є апарат «Drought Master», який робить воду з повітря.

Принцип роботи цього пристрою досить простий: генератор вбирає вологе повітря, стискає його, потім викачує очищене повітря і збирає воду, яка вже очищена і готова до вживання. «Він робить чисту воду, – каже ЛеБльо. – Вода жодного разу не торкається землі. Вона виходить прямо з повітря. У нас є цілі океани води в повітрі і в небі. Все, що вам потрібно зробити, це зібрати повітря і скондесувати його».

«Drought Master» вже надійшов на американський ринок, і місцеві жителі користуються ним, щоб пережити серйозну посуху.

Потрібно просто увіткнути шнур апарату в розетку – все інше він зробить сам. За словами ЛеБльо, «Drought Master» може виробляти від 19 до 26 літрів питної води на день, що обійдеться всього в 1 цент за літр. Це набагато вигідніше, ніж купувати воду в пляшках.

Більше того, отримана вода відповідає стандартам Управління з охорони навколишнього середовища, Асоціації аналітичних хіміків, Американської асоціації охорони здоров’я, Американської асоціації з водних робіт і Федерації контролю забруднення води. Тести показали, що зразки води, надіслані ЛеБльо, не містять ні цинку, ні міді, ні кишкових паличок, і за своїм складом вода з «Drought Master» найбільше нагадує стерильну дистильовану воду.

Мріяти, звичайно, можна, та сподіваємося, що ваші мрії будуть пов’язанні з особистим, а не з благами, за які ми власне платимо державі.

Автор: Агнешка НОВАК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *