Третина продуктів пропадає, не доходячи до споживачів

Сільське господарство є одним з основних чинників зміни клімату, що становить понад 20% від загального обсягу глобальних викидів парникових газів в 2010 році, – сказав Prajal Pradhan,

Згідно нещодавно опублікованих даних Потсдамського інституту дослідження клімату, харчові відходи можуть становити 1/10 частини глобальних викидів парникових газів до 2050 року, передає ecowatch.com.

«Сільське господарство є одним з основних чинників зміни клімату, що становить понад 20% від загального обсягу глобальних викидів парникових газів в 2010 році, – сказав Prajal Pradhan, один з авторів дослідження. – Якщо уникнути втрати харчових продуктів і відходів, можна було б й уникнути непотрібних викидів парникових газів і пом’якшити наслідки зміни клімату».

У всьому світі, близько 1/3 всієї їжі, яка виробляється, не доходить до споживачів або даремно втрачається щороку. У той час як фермери і продуктові магазини викидають тонни зів’ялих та деформованих фруктів і овочів, споживачі є винуватцями витрати великої кількості їжі. Американські домогосподарства щорічно викидають продуктів на 144 мільярди доларів. У Великобританії дослідження показало, що люди викидають в два рази більше їжі, ніж вони спочатку думали.

Більшість харчових відходів опиняються на звалищах, де виробляють метану і парникового газу в 21 разів більше, ніж вуглекислий газ в атмосфері.

У США, 97% харчових відходів відправляються на звалища. Але наслідки зміни клімату їжі не закінчуються на звалищі, дослідники відзначають, що сільське господарство в цілому сприяє потеплінню планети.

«Сільськогосподарське виробництво в цілому здійснює викиди, наприклад, шляхом перетворення земель або надмірного використання добрив, – сказав провідний автор дослідження Jurgen Kropp в заяві The Christian Science Monitor. – Оскільки попит на продукти харчування росте, особливо в багатших країнах, перевиробництво, швидше за все, виділяє більшу кількість парникових газів».

Дослідження також попереджає, що такі країни, як Китай та Індія, можуть значно збільшити рівень викидів парникових газів від харчових відходів в міру збільшення добробуту і більшого вживання продуктів тваринного походження. Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує, що виробництво м’яса збільшиться до 376 мільйонів тонн до 2030 року, в порівнянні з 318 млн тонн у 2015 році.

Проте, шляхом прийняття більш ефективних систем управління харчовою сферою, дослідники говорять, що до 14% усіх викидів в сільському господарстві в 2050 році можна було б уникнути.

«Викиди, пов’язані з викинутою їжею є лише верхівкою айсберга. Зміна індивідуальної поведінки може стати одним із ключових рішень щодо пом’якшення кліматичної кризи».

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *