Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

SkyTran – монорельса, що височіє у 6 метрах над землею та здатна перевозити пасажира зі швидкістю 240 км/год. Така система здатна замінити двогодинну поїздку на автомобілі від пункту А в пункт Б на комфортну 10-хвилинну подорож.

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

Перспектива, що нагадує далеке футуристичне майбутнє, вже найближчим часом може стати реальністю для жителів Ізраїлю.

Американська компанія Unimodal спільно з агентством НАСА вже в кінці поточного року запускають пілотний проект принципово нового громадського транспорту SkyTran – магнітної надземної дороги. Тестова 275-метрова станція з’явиться на території одного з кампусів ізраїльського концерну Israel Aerospace Industries (виробництво авіатехніки і авіоніки, випуск приладів та обладнання для космічних супутників) поблизу Тель-Авіва, повідомляє ресурс Тechinsider.io.

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

У компанії Unimodal очікують, що до кінця 2018 року подібні тестові високошвидкісні ділянки можуть з’явитися також в інших країнах: США, Індії, Франції.

Технічно SkyTran влаштований наступним чином: між 6-метровими стовпами прокладаються рейки з індукційними котушками, до них підвішуються двомісні кабіни з магнітною підвіскою, які безшумно переміщаються зі швидкістю до 90 км/год (в майбутньому ця швидкість може бути збільшена до 240 км/год).

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

Розробкою 136-кілограмових кабінок повністю займалися інженери НАСА, які запевняють, що для своєї роботи кабіна використовуватиме ту ж саму кількість енергії, що й два фени для волосся.

Також розробники звертають увагу на ще одну технічну особливість SkyTran. Приміром, потяг маглев працює від електричного заряду, який має постійно проходити через магнітні котушки в коліях.

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

А от для роботи SkyTran знадобиться лише короткий сплеск електроенергії. Після досягнення капсулою/кабіною швидкості в 16 км/год вона буде й далі прискорюватись та «ковзати» по рейці без додаткового джерела живлення. Цей процес назвали «пасивною магнітною левітацією».

НАСА також підрахували, що будівництво 1 милі (1,6 км) такої надземної дороги обійдеться в $13 млн. В той час, як прокладання аналогічної за розмірами ділянки метро обійдеться щонайменше в $160 млн.

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

В майбутньому інженери НАСА хочуть прокладати такі рейки через аеропорти, університети, офіси та навіть житлові будинки, щоб пасажири могли зручно та швидко дібратися у потрібний пункт призначення. Крім того, невеликі за розмірами кабіни не потребуватимуть для свого переміщення багато простору.

Транспорт майбутнього: підвісна магнітна дорога

 

Загалом, НАСА розробили декілька типів сталевих та алюмінієвих капсул: для двох одного, двох та чотирьох пасажирів, спеціальні кабінки для інвалідів, а також капсули для переміщення вантажу.

До кожної станції від магістрального рейки йтиме свій «паркувальний» шлях для гальмування і подальшого розгону. Кабінки пасажири зможуть викликати натисканням кнопки на посадочній станції або через додаток в смартфоні. На відміну від звичайного трамвая або метро, SkyTran не матиме графіку. Пасажири просто заходитимуть у першу капсулу, що прибула на станцію.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *