На сьогоднішній день основним стримуючим фактором розвитку нових гаджетів є акумулятори. Саме вони визначають, які форми і габарити можуть мати сучасні смартфони, планшети і девайси. При цьому сфера акумуляторних технологій вельми застійна, і навряд чи цей стан справ зміниться в найближчому майбутньому.
Однак, у Сенсорній лабораторії Університету Вашингтона (University of Washington) є несподіване рішення цієї проблеми. Вчені розробили технологію WISP – комбінацію сенсора і комп’ютерного чіпа, якій взагалі не потрібен акумулятор або будь-яке інше провідне джерело енергії, інформує Іnnogest. Замість цього вона поглинає радіохвилі, які випромінюються стандартним, доступним RFID-рідером, і конвертує їх в електрику.
WISP не складе конкуренції чіпам сучасних смартфонів або ноутбуків. Її обчислювальна потужність приблизно дорівнює можливостям фітнес-трекера на зразок Fitbit. Система подібна за функціональністю, оскільки має в своєму розпорядженні вбудований акселерометр і датчик температури. WISP може виконувати прості обчислювальні завдання, відстежувати показання різних сенсорів і комунікувати з зовнішнім світом.
Не дивлячись на простоту, можливості зв’язку WISP досить великі. Пропускна здатність пристрою приблизно дорівнює Bluetooth Low Energy – технології, яка лежить в основі більшості Bluetooth-динаміків і бездротових навушників. Ця ж технологія дає пристрою WISP безпрецедентну можливість – він може перепрограмуватися віддалено, без будь-яких провідних підключень. Це перша технологія в світі, здатна на такі маніпуляції.
На сьогоднішній день можливостей WISP недостатньо для бездротового живлення смартфонів або ноутбуків, але у неї є свої сфери практичного застосування: наприклад, архітектура і будівництво. Завдяки таким датчикам, впровадженим в несучі конструкції, інспектори можуть визначити, чи не постраждала будівля в результаті землетрусу, не порушуючи цілісності будови. Також безбатарейні комп’ютери ідеально підходять для медичних імплантатів, які здатні відслідковувати стан здоров’я пацієнтів. Інтерес до цієї технології проявили і працівники агроіндустрії, яким вона дозволить стежити за тисячами рослин одночасно.
Але своє головне слово WISP зможе сказати в становленні майбутнього Інтернету. Можливості нової технології дозволять змінювати властивості багатьох звичних об’єктів нашого оточення без будь-яких провідних підключень.
Джерело: ecotown
Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ