Сьогодні в Ірпені відбувся семінар по дозвільних та погоджувальних процедурах у будівництві, земельних питаннях та питаннях реєстрації прав власності. (Про наміри його пікетувати читайте ТУТ).
Відкриваючи засідання голова Ірпінської міської організації партії «Блок Петра Порошенка» (за ініціативи цієї політичної сили в Київській області проводиться акція «STOP КОРУПЦІЇ») Марія Шевченко навела дані опитування, які засвідчили, 63% громадян зізналися, що змушені давати хабарі посадовцям при вирішенні потрібних їм питань.
Відтак, було оприлюднено телефон гарячої лінії довіри та повідомлено про відкриття антикорупційних штабів, куди люди можуть зайти поскаржитися на нечесних чиновників, або ж просто безкоштовно отримати необхідну юридичну консультацію.
Тож до відома громадян дані контакти.
Телефон гарячої лінії довіри: (044) 578-00-04
Антикорупційні штаби та юридичні консультації знаходяться за адресами:
Ірпінь, вул. Миру, 16 (1-й поверх комплексу «Шато парадіз»).
Буча, вул. Руденка, 2.
Як зазначила Марія Шевченко, ефективним засобом у боротьбі з корупцією стане створення прозорої конкуренції між фірмами посередниками, які просто-на-просто наживаються на юридично необізнаних людях.
За словами представника Головного територіального управління юстиції у Київській області Семена Кривоноса вже напрацьовано два важливі напрямки ефективної протидії корупції. Перший: зараз можна подати заявку на реєстрації збудованого об’єкту не обов’язково за територіальним місцем його розташування, а в будь-якому іншому місці реєстрації у межах Київської області – де бажаєте, або просто менша черга. Другий важливий антикорупційний засіб: реєстратор розглядатиме тільки документи, надані в електронному вигляді, взагалі особисто не контактуючи з їх подавачем.
Ще одним важливим кроком у плані подолання корупції та створення якомога сприятливішим умов для громадян – стануть ЦНАПи (центри надання адміністративних послуг), які діють за принципом «єдиного вікна». Такий центр уже функціонує в Бучі, а в Ірпені планується відритися з 1-го липня (на першому поверсі приміщення міськради).
Учасники та гості семінару наголошували на необхідності суворої відповідальності за хабарництво не тільки для тих, хто бере хабарі, а й тих, хто їх дає. На думку секретаря Ірпіньради Юрія Денисенка боротьбу з хабарництвом потрібно розпочинати «з культури одержувача й надавача адміністративних послуг».
З цього приводу журналіст Віталій Іщенко звернувся з прямим запитанням до Ірпінських посадовців, аби дізнатися про розміри їхніх зарплат. Вони озвучили на загал свої зарплати:
– головний архітектор Ірпеня Михайло Копач – 5 тисяч грн.,
– заступник міського голови з економічних питань Лідія Михальченко – 6 тисяч грн.,
– секретар Ірпіньради Юрій Денисенко – 7 тисяч грн.
Втім, як зазначили представники влади, переважна більшість працівників апарату міськради та різних дозвільних структур отримують платню в межах 1200-1700 грн. на місяць. Зрозуміло, за такі гроші важко очікувати від працівників сумлінного ставлення й чесного виконання своїх посадових обов’язків.
Тож, на думку Марії Шевченко, дієвим методом у боротьбі з корупцією стане скорочення кількості чиновників, за рахунок чого можна буде збільшити зарплату сумлінним працівникам, аби не піддавати їх спокусі хабарництва.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО
До Вашої уваги інші фотомиттєвості семінару “STOP корупції”