Способи економного обігрівання теплиць

Хто рано встає – тому Бог дає. Це прислів’я відноситься і до тих господарів, які ще взимку розпочинають піклуватися про ранній врожай, який можна вирощувати в теплиці. Але в цей період потрібно передбачити обігрівання теплиці, яке повинно бути постійним і недорогим, щоб при різних перепадах зовнішньої температури в теплиці було біля 18 градусів тепла. Є різні варіанти обігрівання: сонячними акумуляторами, повітряним, пічним або водяним обігріванням.
Для створення сонячного акумулятора потрібно облаштувати в теплиці яму глибиною 15 см і накрити її шаром теплоізолятора, напр. полістиролу. Зверху вкладають шар поліетиленової плівки для гідроізоляції. Тоді вкладають великозернистий вологий пісок і все накривають виритою землею. Це дозволяє за рахунок накопиченої вдень енергії сонця навіть при температурі мінус 10 градусів підтримувати в теплиці задовільну температуру.
Способи економного обігрівання теплиць
Найпростішим способом обігріти теплицю є облаштування примітивного повітряного обігрівання. Для цього використовують відрізок сталевої труби з діаметром 60 мм і довжиною 2,5 метри. Один кінець сталевої труби вставляють в плівкову теплицю, а біля другого розводять вогнище. Горіння потрібно постійно підтримувати. Повітря буде швидко нагріватися в трубі, а проходячи через теплицю, буде передавати тепло рослинам. Цей варіант досить простий, але незручний через необхідність підтримування постійного горіння.
 Способи економного обігрівання теплиць
Обігрівання газом може бути досить цікавим. Процес обігрівання триває кілька тижнів і на цей час може вистачити кілька балонів газу – не потрібно протягувати газопровід. При цьому потрібно мати нагрівальні прилади з автоматичними захисними пристроями і забезпечувати додаткове виведення надлишків вуглекислого газу.
Можна облаштувати пічне обігрівання. В тамбурі теплиці викладається цегляна піч, а по всій довжині теплиці або під грядками чи стелажами прокладається димохід. Димова труба виходить з другого кінця теплиці, щоб все тепло віддавалося рослинам, а чадний газ не попадав всередину.
Більш трудомістким є варіант водяного обігрівання. Основним варіантом передачі тепла від джерела до рослин в цьому варіанті є прокладені в землі труби з теплоносієм, який циркулює за допомогою насоса. Для нагрівання теплоносія може використовуватись котел (електричний, газовий чи дров’яний) або електричний тен з автоматикою.
Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *