Корисне застосування викинутим пластиковим пляшкам знайшли в Аргентині. У невеликому містечку поблизу столиці з пляшок почали виготовляти сонячні колектори, завдяки яким люди нарешті отримали доступ до гарячої води, пише Еuronews.
«Тут дуже бідні квартали, часто бувають перебої з електрикою. Немає водопроводу. Ці колектори нам дуже допомагають у побуті. У нас з’явилася гаряча вода, хоча досі немає постійного електропостачання», – кажуть місцеві.
За деякими даними, близько третини жителів Аргентини живуть за межею бідності. Майже у п’ятої частини населення немає в будинках водопроводу. Подолати ці труднощі людям допомагає організація «Sumando Energias», що за два роки створила 36 великих сонячних колектори з відходів. Це не лише покращило місцеву екологію, а й забезпечило роботою місцеве населення.
Для спорудження сонячних колекторів використовують пофарбовані у чорне порожні пластикові пляшки і навіть картоні упаковки з-під молока. Один з ініціаторів цього проекту – французький банкір, а нині волонтер Жюльєн Лауренсон:
«Для мене все, що стосується охорони навколишнього середовища, не порожні слова, а норма сьогоднішнього життя. Ми виробляємо занадто багато відходів. І це стосується всіх країн, незалежно від їхнього рівня розвитку», – говорить Жюльєн.
Проект, який займається Жюльєн, допоможе хоча б полегшити тягар повсякденного існування найбільш вразливим категоріям населення.За його словами, ця ініціатива допоможе не менш ніж трьом тисячам сімей на рік отримати вдома гарячу воду і електрику.
Як вважає Пабло Кастаньо з «Sumando Energias», в Аргентині дуже багато сонячних днів в році, тому використання енергії Сонця вирішить дуже багатьох соціально-економічних проблем. А з часом на отриманій енергії можна навіть заробляти – продаючи її в сусідні країни.
«Те, що було сміттям, що забруднювало навколишнє середовище, отримало друге життя, і завдяки цій ініціативі у мене в будинку є тепла вода. Я раніше ніколи не приділяв цьому увагу, все викидав, а тепер я знаю, що і сміття може приносити користь, якщо його використовувати з розумом і знати, як застосовувати», – каже один із аргентинців.
Аргентина стала першою латиноамериканською країною, що сприйняла політику так званого «нульового сміття». Мова йде про якомога ширшу переробку як органічних, так і неорганічних відходів життя і виробництва.
Джерело: ecotown