Сьогодні відкриття літнього рибальського сезону-2019

Сьогодні відкриття літнього рибальського сезону-2019

Сьомого червня закінчуються обмеження, пов’язані з нерестовим періодом, тож на водоймах Київщини розпочинається рибальський сезон. У цей літній період на водоймах загального користування дозволяється вилов риби громадянам з берега та з човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом з блешнею. Норма вилову риби – 3 кг за добу. Нерестова заборона вилову раків закінчується 30 червня, норма – 30 шт. Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Існують мінімально допустимі розміри риби, при яких її можна брати в улов, наприклад: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см та інші. При недотриманні вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники відшкодовуватимуть збитки за один екземпляр водних біоресурсів, згідно з діючими таксами. А саме: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, сазан – 306 грн, білій амур, товстолоб – 255 грн, лящ – 170 грн, лин – 119 грн, тарань (плітка) – 85 грн, краснопірка – 68 грн, плоскирка – 34 грн, карась – 17 грн, рак – 25,5 грн.

Сувора заборона встановлена на вилов риби такими знаряддями лову як сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші. За вилов риби електровудкою, вибухівкою та шляхом потрави передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 249 ККУ з відшкодуванням всіх нанесених збитків.

Київський рибоохоронний патруль нагадує, що згідно законодавства існує заборона на вилов водних біоресурсів протягом всього року: на Київському водосховищі (перед гирлом р. Тетерів) та на Канівському водосховищі (на відстані 5 км вниз від греблі Київської ГЕС, в затоці “Річище” вниз, від греблі до гатки та в затоці “Галерне” на всій акваторії).

«Шановні рибалки! Вітаю вас з цією довгоочікуваною подією! Наголошую, що дотримання Правил рибальства гарантує цікаву рибалку та приємний відпочинок! Гарних вам уловів та трофеїв!», – привітав начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Джерело: Управління державного рибного господарства 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *