Сміттєпереробні заводи прибутковіші ніж сміттєспалювальні: досвід із Фінляндії

Фінський завод Ekokem почав переробляти пластикові відходи у сировину для нових виробів.

Сміттєпереробні заводи прибутковіші ніж сміттєспалювальні: досвід із Фінляндії

До такого кроку підприємство, яке раніше спалювало сміття і виробляло електричну та теплову енергію, підштовхнуло зростання попиту на створену з відходів продукцію.

Як зазначає виконавчий директор компанії Каррі Кайтуе, за короткий час реалізація вторсировини принесла мільйонний прибуток. «Протягом довгого періоду різні сфери промисловості, зокрема металургія і лісова промисловість, використовували вторинну сировину виключно в економічних цілях, – пояснює фахівець. – Однак нині попит на вторинний матеріал зростає ще й тому, що споживачі все частіше вибирають продукцію, частково створену з відходів».

Зараз Ekokem будує так зване «Містечко переробки вторсировини», яке дозволить відокремлювати пластмасу і метал для повторного використання у промислових цілях. Завод має намір у рази збільшити обсяги утилізації сміття, каже Каррі Кайтуе, зазначаючи, що незабаром підприємство буде переробляти не тільки промислові, а побутові відходи.

Сміттєпереробні заводи прибутковіші ніж сміттєспалювальні: досвід із Фінляндії

За оцінками експертів, розвиток безвідхідного виробництва дозволить Фінляндії заробити більше двох мільярдів євро. Однак однієї переробки відходів для цього недостатньо. Як зазначає провідний спеціаліст відділу організації безвідходного виробництва Sitra Карі Херлеві, продукція майбутнього повинна зберігати цінність у суспільстві якомога довше. «Предмети загального вжитку мають проектуватися як довговічні, – каже фахівець. – Продукт повинен складатися з частин, які потім можна виокремити і переробити у новий матеріал».

З 2016 року у Фінляндії набуде чинності закон, який дозволить вивозити на звалище лише 10% твердих побутових відходів.

Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *