У Київській області за період з 25 вересня по 01 жовтня вперше виявлено 39 хворих на туберкульоз та 6 хворих на ВІЛ-інфекцію. Померло 7 хворих на туберкульоз та 2 хворих на ВІЛ-інфекцію.
Захворюваність на гострі кишкові інфекції (162 випадки) носить спорадичний характер.
Випадки захворюваності на шигельози (дизентерію) не зафіксовано. Зареєстровано: 4 випадки – на сальмонельоз (Броварський район – 1, Переяслав-Хмельницький район – 2, м. Ірпінь – 1), 7 випадків – гепатиту А (Броварський район – 1, Обухівський район – 1, Переяслав-Хмельницький район – 1, Києво-Святошинський район – 4), 2 випадки – гепатиту В (Іванківський район – 1, Баришівський район – 1 ), 6 випадків – гепатиту С (м. Біла Церква – 1, Іванківський район – 3, Києво-Святошинський район – 1, Переяслав-Хмельницький район – 1), 3 випадки – скарлатини (Таращанський район – 1, Броварський район – 1, м. Біла Церква – 1), 11 випадків – вітряної віспи ( Васильківський район – 3, Броварський район – 4, Вишгородський район – 4), 1 випадок – інфекційного мононуклеозу (Броварський район), 5 випадків – кашлюка (Броварський район – 2, Переяслав-Хмельницький район – 2, Сквирський район – 1).
Зареєстровано 1 випадок групового захворювання на гастроентероколіт, сальмонельоз у побуті (вживання домашньої їжі на дні народження), захворювання зареєстровано у Вишгородському районі, захворіло 8 осіб, з них 3 дітей до 15 років. Основна причина спалаху – порушення технології приготування та зберігання готових страв.
В осередках інфекційних захворювань проведені необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.
Спеціалістами Держсанепідслужби області перевірено 45 об’єктів, винесено 7 приписів.
Фахівцями Головного управління Держсанепідслужби у Київській області та його структурних підрозділів прочитано 41 лекцію, підготовлено 17 санбюлетнів, 2 виступи по радіо та 8 публікацій в ЗМІ.
Проведено 176 дозиметричних замірів гама-фону в контрольних точках на території населених пунктів області. За даними замірів середній рівень гама-фону на території Київської області складає 16 мкР/годину і перебуває у межах – від 14 мкР/годину до 18 мкР/годину, що не перевищує природного фону. Проведено 33 радіометричних досліджень харчових продуктів, зафіксовано 2 відхилення (Іванківський район, гриби дикорослі).
Матеріал подається в порядку інформування.
Джерело: КОДА